Salta al contingut
XeviAgro
Banyera Krampe BigBody 740 carregada de patates, de tres quarts pel darrere, enganxada a un tractor en un camí amb arbres

Banyeres basculants

BigBody i ProBody, de dos i tres eixos, per treure la collita del camp.

Demana informació, per WhatsApp
Volum de la caixa
15,7 – 34,3m³
Càrrega útil tècnica
14 – 28t
Tara
4.100 – 10.500kg

Transport

Què fa al camp

La BigBody és la banyera basculant de Krampe: caixa d'acer, porta del darrere hidràulica de sèrie i eixos BPW, en tàndem o en trídem. En portem vint-i-dues, de 15,7 a 34,3 m³ sense suplements i de 14 a 28 tones de càrrega útil tècnica, comptant-hi la ProBody 760, la de més volum.

Amb suplements als laterals, la caixa creix fins als 54,4 m³ de la més gran. La bolcada va dels 48 als 52 graus segons el model, la tara va de 4.100 a 10.500 kg i demanen un tractor de 75 a 200 CV com a mínim.

  • Banyera Krampe amb la caixa aixecada i la porta oberta a la vora d'un camp de blat de moro, amb el tractor al davant
  • Banyera Krampe BigBody 750 abocant herba picada sobre un silo cobert amb plàstic negre
  • Banyera Krampe BigBody 900 de tres eixos, carregada, travessant un camp de rostoll al costat de l'aigua
  • Banyera basculant Krampe de dos eixos enganxada a un tractor verd en un camí, sota un arbre gran i amb turons al fons
  • Banyera Krampe de tres eixos amb la caixa aixecada en un camí entre arbres, vista des de baix pel darrere

Amb la caixa aixecada. Imatges oficials de Krampe.

Imatge 1 / 5

Els models

22 banyeres basculants al catàleg

BigBody 14 models

Tractor verd estirant una banyera Krampe BigBody 540 de dos eixos per un prat, de perfil

BigBody 460

1 de 14

Volum de la caixa(m³)
15,7
Volum amb suplements(m³)
21,8
Càrrega útil tècnica(t)
14
Massa màxima autoritzada(t)
16
Tara(kg)
4.300
Angle de bolcada(°)
51
Alçada de càrrega(m)
1,34
Mides interiors de la caixa(m)
4,65 × 2,32 / 2,22 × 1,52
Potència requerida(CV)
75
Llargada(m)
6,27

BigBody 500

2 de 14

Volum de la caixa(m³)
17
Volum amb suplements(m³)
23,7
Càrrega útil tècnica(t)
14,9
Massa màxima autoritzada(t)
19
Tara(kg)
4.100
Angle de bolcada(°)
51
Alçada de càrrega(m)
1,34
Mides interiors de la caixa(m)
5,05 × 2,32 / 2,22 × 1,52
Potència requerida(CV)
80
Llargada(m)
6,72

BigBody 540

3 de 14

Volum de la caixa(m³)
18,7
Volum amb suplements(m³)
26
Càrrega útil tècnica(t)
14,8
Massa màxima autoritzada(t)
19
Tara(kg)
4.200
Angle de bolcada(°)
51
Alçada de càrrega(m)
1,34
Mides interiors de la caixa(m)
5,55 × 2,32 / 2,22 × 1,52
Potència requerida(CV)
80
Llargada(m)
7,2

BigBody 550

4 de 14

Volum de la caixa(m³)
18,7
Volum amb suplements(m³)
26
Càrrega útil tècnica(t)
21
Massa màxima autoritzada(t)
21
Tara(kg)
5.200
Angle de bolcada(°)
51
Alçada de càrrega(m)
1,46
Mides interiors de la caixa(m)
5,55 × 2,32 / 2,22 × 1,52
Potència requerida(CV)
100
Llargada(m)
7,5

BigBody 600

5 de 14

Volum de la caixa(m³)
20,2
Volum amb suplements(m³)
28,1
Càrrega útil tècnica(t)
20
Massa màxima autoritzada(t)
21
Tara(kg)
5.800
Angle de bolcada(°)
51
Alçada de càrrega(m)
1,46
Mides interiors de la caixa(m)
6,00 × 2,32 / 2,22 × 1,52
Potència requerida(CV)
125
Llargada(m)
7,9

BigBody 640

6 de 14

Volum de la caixa(m³)
21,9
Volum amb suplements(m³)
36,2
Càrrega útil tècnica(t)
20,5
Massa màxima autoritzada(t)
22
Tara(kg)
5.500
Angle de bolcada(°)
51
Alçada de càrrega(m)
1,46
Mides interiors de la caixa(m)
6,50 × 2,32 / 2,22 × 1,52
Potència requerida(CV)
140
Llargada(m)
8,39

BigBody 650

7 de 14

Volum de la caixa(m³)
21,9
Volum amb suplements(m³)
36,2
Càrrega útil tècnica(t)
21
Massa màxima autoritzada(t)
22
Tara(kg)
6.500
Angle de bolcada(°)
51
Alçada de càrrega(m)
1,57
Mides interiors de la caixa(m)
6,50 × 2,32 / 2,22 × 1,52
Potència requerida(CV)
140
Llargada(m)
8,41

BigBody 700

8 de 14

Volum de la caixa(m³)
23,6
Volum amb suplements(m³)
39
Càrrega útil tècnica(t)
22
Massa màxima autoritzada(t)
24
Tara(kg)
6.800 – 7.600
Angle de bolcada(°)
49
Alçada de càrrega(m)
1,57
Mides interiors de la caixa(m)
7,00 × 2,32 / 2,22 × 1,52
Potència requerida(CV)
170
Llargada(m)
8,95

BigBody 740

9 de 14

Volum de la caixa(m³)
25,3
Volum amb suplements(m³)
41,8
Càrrega útil tècnica(t)
22
Massa màxima autoritzada(t)
24
Tara(kg)
6.900 – 7.900
Angle de bolcada(°)
49
Alçada de càrrega(m)
1,57
Mides interiors de la caixa(m)
7,50 × 2,32 / 2,22 × 1,52
Potència requerida(CV)
170
Llargada(m)
9,4

BigBody 750

10 de 14

Volum de la caixa(m³)
25,3
Volum amb suplements(m³)
41,8
Càrrega útil tècnica(t)
22
Massa màxima autoritzada(t)
24
Tara(kg)
7.000 – 8.000
Angle de bolcada(°)
52
Alçada de càrrega(m)
1,57
Mides interiors de la caixa(m)
7,50 × 2,32 / 2,22 × 1,52
Potència requerida(CV)
180
Llargada(m)
9,38

BigBody 790

11 de 14

Volum de la caixa(m³)
26,9
Volum amb suplements(m³)
44,5
Càrrega útil tècnica(t)
22
Massa màxima autoritzada(t)
24
Tara(kg)
7.100 – 8.300
Angle de bolcada(°)
52
Alçada de càrrega(m)
1,53
Mides interiors de la caixa(m)
8,00 × 2,32 / 2,22 × 1,52
Potència requerida(CV)
180
Llargada(m)
9,89

BigBody 800

12 de 14

Volum de la caixa(m³)
26,9
Volum amb suplements(m³)
44,5
Càrrega útil tècnica(t)
28
Massa màxima autoritzada(t)
31 (34)
Tara(kg)
8.100 – 9.700
Angle de bolcada(°)
51
Alçada de càrrega(m)
1,57
Mides interiors de la caixa(m)
8,00 × 2,32 / 2,22 × 1,52
Potència requerida(CV)
190
Llargada(m)
9,93

BigBody 900

13 de 14

Volum de la caixa(m³)
30,3
Volum amb suplements(m³)
50,1
Càrrega útil tècnica(t)
28
Massa màxima autoritzada(t)
31 (34)
Tara(kg)
8.300 – 10.200
Angle de bolcada(°)
51
Alçada de càrrega(m)
1,57
Mides interiors de la caixa(m)
9,00 × 2,32 / 2,22 × 1,52
Potència requerida(CV)
190
Llargada(m)
10,93

BigBody 980

14 de 14

Volum de la caixa(m³)
32,9
Volum amb suplements(m³)
54,4
Càrrega útil tècnica(t)
28
Massa màxima autoritzada(t)
34
Tara(kg)
8.400 – 10.500
Angle de bolcada(°)
48
Alçada de càrrega(m)
1,53
Mides interiors de la caixa(m)
9,80 × 2,32 / 2,22 × 1,52
Potència requerida(CV)
200
Llargada(m)
11,79
Demana informació sobre la sèrie BigBody, per WhatsApp
Les mesures de la sèrie BigBody, model a model.
MesuraBigBody 460BigBody 500BigBody 540BigBody 550BigBody 600BigBody 640BigBody 650BigBody 700BigBody 740BigBody 750BigBody 790BigBody 800BigBody 900BigBody 980
Volum de la caixa(m³)15,71718,718,720,221,921,923,625,325,326,926,930,332,9
Volum amb suplements(m³)21,823,7262628,136,236,23941,841,844,544,550,154,4
Càrrega útil tècnica(t)1414,914,8212020,52122222222282828
Massa màxima autoritzada(t)161919212122222424242431 (34)31 (34)34
Tara(kg)4.3004.1004.2005.2005.8005.5006.5006.800 – 7.6006.900 – 7.9007.000 – 8.0007.100 – 8.3008.100 – 9.7008.300 – 10.2008.400 – 10.500
Angle de bolcada(°)5151515151515149495252515148
Alçada de càrrega(m)1,341,341,341,461,461,461,571,571,571,571,531,571,571,53
Mides interiors de la caixa(m)4,65 × 2,32 / 2,22 × 1,525,05 × 2,32 / 2,22 × 1,525,55 × 2,32 / 2,22 × 1,525,55 × 2,32 / 2,22 × 1,526,00 × 2,32 / 2,22 × 1,526,50 × 2,32 / 2,22 × 1,526,50 × 2,32 / 2,22 × 1,527,00 × 2,32 / 2,22 × 1,527,50 × 2,32 / 2,22 × 1,527,50 × 2,32 / 2,22 × 1,528,00 × 2,32 / 2,22 × 1,528,00 × 2,32 / 2,22 × 1,529,00 × 2,32 / 2,22 × 1,529,80 × 2,32 / 2,22 × 1,52
Potència requerida(CV)758080100125140140170170180180190190200
Llargada(m)6,276,727,27,57,98,398,418,959,49,389,899,9310,9311,79

BigBody S 7 models

Banyera Krampe BigBody 650 S amb lona blanca i escala d'accés, aparcada davant d'una nau

BigBody 550S

1 de 7

Volum de la caixa(m³)
18,7
Volum amb suplements(m³)
26
Càrrega útil tècnica(t)
21
Massa màxima autoritzada(t)
21
Tara(kg)
5.200
Angle de bolcada(°)
51
Alçada de càrrega(m)
1,46
Mides interiors de la caixa(m)
5,55 × 2,32 / 2,22 × 1,52
Potència requerida(CV)
100
Llargada(m)
7,5

BigBody 600S

2 de 7

Volum de la caixa(m³)
20,2
Volum amb suplements(m³)
28,1
Càrrega útil tècnica(t)
20
Massa màxima autoritzada(t)
21
Tara(kg)
5.800
Angle de bolcada(°)
51
Alçada de càrrega(m)
1,46
Mides interiors de la caixa(m)
6,00 × 2,32 / 2,22 × 1,52
Potència requerida(CV)
125
Llargada(m)
7,9

BigBody 650S

3 de 7

Volum de la caixa(m³)
21,9
Volum amb suplements(m³)
36,2
Càrrega útil tècnica(t)
21
Massa màxima autoritzada(t)
22
Tara(kg)
6.500
Angle de bolcada(°)
51
Alçada de càrrega(m)
1,57
Mides interiors de la caixa(m)
6,50 × 2,32 / 2,22 × 1,52
Potència requerida(CV)
140
Llargada(m)
8,41

BigBody 700S

4 de 7

Volum de la caixa(m³)
23,6
Volum amb suplements(m³)
39
Càrrega útil tècnica(t)
22
Massa màxima autoritzada(t)
24
Tara(kg)
6.800 – 7.600
Angle de bolcada(°)
49
Alçada de càrrega(m)
1,57
Mides interiors de la caixa(m)
7,00 × 2,32 / 2,22 × 1,52
Potència requerida(CV)
170
Llargada(m)
8,95

BigBody 750S

5 de 7

Volum de la caixa(m³)
25,3
Volum amb suplements(m³)
41,8
Càrrega útil tècnica(t)
22
Massa màxima autoritzada(t)
24
Tara(kg)
7.000 – 8.000
Angle de bolcada(°)
52
Alçada de càrrega(m)
—
Mides interiors de la caixa(m)
7,50 × 2,32 / 2,22 × 1,52
Potència requerida(CV)
180
Llargada(m)
9,38

BigBody 800S

6 de 7

Volum de la caixa(m³)
26,9
Volum amb suplements(m³)
44,5
Càrrega útil tècnica(t)
28
Massa màxima autoritzada(t)
31 (34)
Tara(kg)
8.100 – 9.700
Angle de bolcada(°)
51
Alçada de càrrega(m)
1,57
Mides interiors de la caixa(m)
8,00 × 2,32 / 2,22 × 1,52
Potència requerida(CV)
190
Llargada(m)
9,93

BigBody 900S

7 de 7

Volum de la caixa(m³)
30,3
Volum amb suplements(m³)
50,1
Càrrega útil tècnica(t)
28
Massa màxima autoritzada(t)
31 (34)
Tara(kg)
8.300 – 10.200
Angle de bolcada(°)
51
Alçada de càrrega(m)
1,57
Mides interiors de la caixa(m)
9,00 × 2,32 / 2,22 × 1,52
Potència requerida(CV)
190
Llargada(m)
10,93
Demana informació sobre la sèrie BigBody S, per WhatsApp
Les mesures de la sèrie BigBody S, model a model.
MesuraBigBody 550SBigBody 600SBigBody 650SBigBody 700SBigBody 750SBigBody 800SBigBody 900S
Volum de la caixa(m³)18,720,221,923,625,326,930,3
Volum amb suplements(m³)2628,136,23941,844,550,1
Càrrega útil tècnica(t)21202122222828
Massa màxima autoritzada(t)212122242431 (34)31 (34)
Tara(kg)5.2005.8006.5006.800 – 7.6007.000 – 8.0008.100 – 9.7008.300 – 10.200
Angle de bolcada(°)51515149525151
Alçada de càrrega(m)1,461,461,571,57—1,571,57
Mides interiors de la caixa(m)5,55 × 2,32 / 2,22 × 1,526,00 × 2,32 / 2,22 × 1,526,50 × 2,32 / 2,22 × 1,527,00 × 2,32 / 2,22 × 1,527,50 × 2,32 / 2,22 × 1,528,00 × 2,32 / 2,22 × 1,529,00 × 2,32 / 2,22 × 1,52
Potència requerida(CV)100125140170180190190
Llargada(m)7,57,98,418,959,389,9310,93

ProBody 1 model

Banyera Krampe ProBody 760 de pneumàtics amples, de tres quarts pel darrere en una carretera entre arbres, amb el cel del capvespre

ProBody 760

Volum de la caixa(m³)
34,3
Volum amb suplements(m³)
40
Càrrega útil tècnica(t)
22
Massa màxima autoritzada(t)
24
Tara(kg)
8.000
Angle de bolcada(°)
49
Alçada de càrrega(m)
1,55
Mides interiors de la caixa(m)
8,00 / 7,50 × 2,32 / 2,22 × 2,00
Potència requerida(CV)
180
Llargada(m)
9,44
Demana informació sobre la sèrie ProBody, per WhatsApp
Les mesures de la sèrie ProBody, model a model.
MesuraProBody 760
Volum de la caixa(m³)34,3
Volum amb suplements(m³)40
Càrrega útil tècnica(t)22
Massa màxima autoritzada(t)24
Tara(kg)8.000
Angle de bolcada(°)49
Alçada de càrrega(m)1,55
Mides interiors de la caixa(m)8,00 / 7,50 × 2,32 / 2,22 × 2,00
Potència requerida(CV)180
Llargada(m)9,44

Imatges i catàlegs oficials de Krampe.

Qui te la manté

Servei tècnic multimarca de maquinària i de reg al taller d'Olot, amb la botiga de recanvis a la mateixa nau. Si la màquina no es pot moure, anem a la finca.

Totes les gammes de Krampe que portem

Contacte

Demana pressupost

Deixa'ns el nom i el telèfon i et truquem. Com més detall ens donis, més concreta serà la resposta.

O deixa'ns les dades i et truquem nosaltres.

5,0a Google, amb 3 ressenyesCarrer Compositor Pedrell, 41, 17800 OlotDilluns a divendres, 7-19 h650 15 19 88