Salta al contingut
XeviAgro
Tractor verd clar amb un bolquet Krampe SK 550 de dos eixos sobre sorra mullada, amb un aerogenerador al fons

Bolquets per a moviment de terres

SK, HD i Halfpipe, per a sorra, grava, runa i pedra, darrere del tractor.

Demana informació, per WhatsApp
Volum de la caixa
10,3 – 17,7m³
Càrrega útil tècnica
14 – 30t
Tara
4.300 – 9.900kg
Potència requerida
75 – 190CV

Moviment de terres

Què fa al camp

Per a àrids, runa o terra, Krampe fa tres bolquets per anar darrere del tractor: l'SK, per a sorra i grava; l'HD, el de feina pesada; i el Halfpipe, amb la caixa en forma de mitja canya. En portem tretze, de 14 a 30 tones de càrrega útil tècnica, que bolquen fins a 51 o 55 graus.

La tara va de 4.300 a 9.900 kg, i demanen un tractor de 75 a 190 CV com a mínim. El volum de la caixa, mesurat en aigua, va de 10,3 a 17,7 m³, i amb suplements arriba als 35,3 m³.

  • Pala carregadora abocant sorra dins d'un bolquet Krampe SK de tres eixos, en una sorrera
  • Bolquet Krampe amb la caixa aixecada abocant runa de formigó enmig d'un núvol de pols, amb el tractor a la dreta
  • Bolquet Krampe de dos eixos amb la caixa aixecada, amb la sorra i la runa relliscant cap enfora
  • Bolquet Krampe Halfpipe HP 24 amb la caixa aixecada deixant caure pedres grosses en un munt, a la vora d'un bosc
  • Tractor fosc estirant un bolquet Krampe Halfpipe HP 30 per una sorrera, aixecant pols

Carregant a la sorrera. Imatges oficials de Krampe.

Imatge 1 / 5

Els models

13 bolquets per a moviment de terres al catàleg

SK 6 models

Bolquet Krampe SK 460 de dos eixos, de perfil, aparcat sobre asfalt amb arbres al fons

SK 460

1 de 6

Volum de la caixa(m³)
10,3
Volum amb suplements(m³)
20,5
Càrrega útil tècnica(t)
14
Massa màxima autoritzada(t)
16
Tara(kg)
4.300 – 4.900
Angle de bolcada(°)
51
Alçada de càrrega(m)
2,35
Mides interiors de la caixa(m)
4,65 × 2,30 / 2,20 × 1,01
Potència requerida(CV)
75
Llargada(m)
6,58

SK 500

2 de 6

Volum de la caixa(m³)
11,2
Volum amb suplements(m³)
22,3
Càrrega útil tècnica(t)
20
Massa màxima autoritzada(t)
22
Tara(kg)
5.300 – 6.700
Angle de bolcada(°)
55
Alçada de càrrega(m)
2,49
Mides interiors de la caixa(m)
5,05 × 2,30 / 2,20 × 1,01
Potència requerida(CV)
100
Llargada(m)
6,95

SK 550

3 de 6

Volum de la caixa(m³)
12,3
Volum amb suplements(m³)
24,5
Càrrega útil tècnica(t)
22
Massa màxima autoritzada(t)
22
Tara(kg)
5.600 – 6.900
Angle de bolcada(°)
55
Alçada de càrrega(m)
2,6
Mides interiors de la caixa(m)
5,55 × 2,30 / 2,20 × 1,01
Potència requerida(CV)
150
Llargada(m)
7,43

SK 600

4 de 6

Volum de la caixa(m³)
13,3
Volum amb suplements(m³)
26,5
Càrrega útil tècnica(t)
22
Massa màxima autoritzada(t)
22
Tara(kg)
5.900 – 7.200
Angle de bolcada(°)
55
Alçada de càrrega(m)
2,6
Mides interiors de la caixa(m)
6,00 × 2,30 / 2,20 × 1,01
Potència requerida(CV)
160
Llargada(m)
7,88

SK 750

5 de 6

Volum de la caixa(m³)
16,6
Volum amb suplements(m³)
33,1
Càrrega útil tècnica(t)
30
Massa màxima autoritzada(t)
31 (34)
Tara(kg)
8.100 – 9.700
Angle de bolcada(°)
55
Alçada de càrrega(m)
2,58
Mides interiors de la caixa(m)
7,50 × 2,30 / 2,20 × 1,01
Potència requerida(CV)
190
Llargada(m)
9,52

SK 800

6 de 6

Volum de la caixa(m³)
17,7
Volum amb suplements(m³)
35,3
Càrrega útil tècnica(t)
30
Massa màxima autoritzada(t)
31 (34)
Tara(kg)
8.300 – 9.900
Angle de bolcada(°)
55
Alçada de càrrega(m)
2,58
Mides interiors de la caixa(m)
8,00 × 2,30 / 2,20 × 1,01
Potència requerida(CV)
190
Llargada(m)
9,93
Demana informació sobre la sèrie SK, per WhatsApp
Les mesures de la sèrie SK, model a model.
MesuraSK 460SK 500SK 550SK 600SK 750SK 800
Volum de la caixa(m³)10,311,212,313,316,617,7
Volum amb suplements(m³)20,522,324,526,533,135,3
Càrrega útil tècnica(t)142022223030
Massa màxima autoritzada(t)1622222231 (34)31 (34)
Tara(kg)4.300 – 4.9005.300 – 6.7005.600 – 6.9005.900 – 7.2008.100 – 9.7008.300 – 9.900
Angle de bolcada(°)515555555555
Alçada de càrrega(m)2,352,492,62,62,582,58
Mides interiors de la caixa(m)4,65 × 2,30 / 2,20 × 1,015,05 × 2,30 / 2,20 × 1,015,55 × 2,30 / 2,20 × 1,016,00 × 2,30 / 2,20 × 1,017,50 × 2,30 / 2,20 × 1,018,00 × 2,30 / 2,20 × 1,01
Potència requerida(CV)75100150160190190
Llargada(m)6,586,957,437,889,529,93

HD 4 models

Tractor verd amb un bolquet Krampe HD 620 carregat de sorra, en una sorrera

HD 550

1 de 4

Volum de la caixa(m³)
12,4
Càrrega útil tècnica(t)
25
Massa màxima autoritzada(t)
22
Tara(kg)
6.100 – 7.400
Angle de bolcada(°)
55
Alçada de càrrega(m)
2,65
Mides interiors de la caixa(m)
5,59 × 2,29 / 2,19 × 1,01
Potència requerida(CV)
150
Llargada(m)
7,55

HD 620

2 de 4

Volum de la caixa(m³)
13,7
Càrrega útil tècnica(t)
25
Massa màxima autoritzada(t)
24
Tara(kg)
6.600 – 7.900
Angle de bolcada(°)
55
Alçada de càrrega(m)
2,7
Mides interiors de la caixa(m)
6,20 × 2,29 / 2,19 × 1,01
Potència requerida(CV)
170
Llargada(m)
8,19

HD 620T

3 de 4

Volum de la caixa(m³)
13,7
Càrrega útil tècnica(t)
25
Massa màxima autoritzada(t)
24
Tara(kg)
6.600 – 7.980
Angle de bolcada(°)
55
Alçada de càrrega(m)
2,6
Mides interiors de la caixa(m)
6,20 × 2,29 / 2,19 × 1,01
Potència requerida(CV)
170
Llargada(m)
8,19

HD 700

4 de 4

Volum de la caixa(m³)
15,5
Càrrega útil tècnica(t)
30
Massa màxima autoritzada(t)
34
Tara(kg)
8.300 – 9.900
Angle de bolcada(°)
55
Alçada de càrrega(m)
2,6
Mides interiors de la caixa(m)
7,00 × 2,29 / 2,19 × 1,01
Potència requerida(CV)
190
Llargada(m)
8,99
Demana informació sobre la sèrie HD, per WhatsApp
Les mesures de la sèrie HD, model a model.
MesuraHD 550HD 620HD 620THD 700
Volum de la caixa(m³)12,413,713,715,5
Càrrega útil tècnica(t)25252530
Massa màxima autoritzada(t)22242434
Tara(kg)6.100 – 7.4006.600 – 7.9006.600 – 7.9808.300 – 9.900
Angle de bolcada(°)55555555
Alçada de càrrega(m)2,652,72,62,6
Mides interiors de la caixa(m)5,59 × 2,29 / 2,19 × 1,016,20 × 2,29 / 2,19 × 1,016,20 × 2,29 / 2,19 × 1,017,00 × 2,29 / 2,19 × 1,01
Potència requerida(CV)150170170190
Llargada(m)7,558,198,198,99

Halfpipe 3 models

Bolquet Krampe Halfpipe HP 20 vist pel darrere amb la porta oberta i la terra caient

Halfpipe HP 20

1 de 3

Volum de la caixa(m³)
12,1
Volum amb suplements(m³)
17,7
Càrrega útil tècnica(t)
25
Massa màxima autoritzada(t)
22
Tara(kg)
5.600 – 6.300
Angle de bolcada(°)
55
Alçada de càrrega(m)
2,58
Mides interiors de la caixa(m)
5,25 × 2,30 × 1,20
Potència requerida(CV)
150
Llargada(m)
7,63

Halfpipe HP 24

2 de 3

Volum de la caixa(m³)
13
Volum amb suplements(m³)
—
Càrrega útil tècnica(t)
26
Massa màxima autoritzada(t)
24
Tara(kg)
5.900 – 6.500
Angle de bolcada(°)
55
Alçada de càrrega(m)
2,58
Mides interiors de la caixa(m)
5,65 × 2,30 × 1,20
Potència requerida(CV)
170
Llargada(m)
8,03

Halfpipe HP 30

3 de 3

Volum de la caixa(m³)
16,1
Volum amb suplements(m³)
24,8
Càrrega útil tècnica(t)
30
Massa màxima autoritzada(t)
31
Tara(kg)
8.700 – 9.700
Angle de bolcada(°)
55
Alçada de càrrega(m)
2,7
Mides interiors de la caixa(m)
7,00 × 2,30 × 1,20
Potència requerida(CV)
190
Llargada(m)
9,45
Demana informació sobre la sèrie Halfpipe, per WhatsApp
Les mesures de la sèrie Halfpipe, model a model.
MesuraHalfpipe HP 20Halfpipe HP 24Halfpipe HP 30
Volum de la caixa(m³)12,11316,1
Volum amb suplements(m³)17,7—24,8
Càrrega útil tècnica(t)252630
Massa màxima autoritzada(t)222431
Tara(kg)5.600 – 6.3005.900 – 6.5008.700 – 9.700
Angle de bolcada(°)555555
Alçada de càrrega(m)2,582,582,7
Mides interiors de la caixa(m)5,25 × 2,30 × 1,205,65 × 2,30 × 1,207,00 × 2,30 × 1,20
Potència requerida(CV)150170190
Llargada(m)7,638,039,45

Imatges i catàlegs oficials de Krampe.

Qui te la manté

Servei tècnic multimarca de maquinària i de reg al taller d'Olot, amb la botiga de recanvis a la mateixa nau. Si la màquina no es pot moure, anem a la finca.

Totes les gammes de Krampe que portem

Contacte

Demana pressupost

Deixa'ns el nom i el telèfon i et truquem. Com més detall ens donis, més concreta serà la resposta.

O deixa'ns les dades i et truquem nosaltres.

5,0a Google, amb 3 ressenyesCarrer Compositor Pedrell, 41, 17800 OlotDilluns a divendres, 7-19 h650 15 19 88