Salta al contingut
XeviAgro
Cultivador Horsch Cruiser plegat i aixecat als tres punts d'un tractor verd, travessant un camp de cultiu acabat de néixer, amb els turons al fons sota un cel ennuvolat

Cruiser

Cultivador superficial per al rostoll i el llit de sembra, fins a 15 cm.

Demana informació, per WhatsApp
Amplada de treball
4 – 12m
Potència requerida
140 – 600CV
Amplada de transport
2,94 – 3m
Alçada de transport
2,25 – 4m

Laboreig

Què fa al camp

Per passar el rostoll a poca fondària, barrejar-hi les restes, anivellar i deixar el llit de sembra a punt, el Cruiser és el cultivador de treball superficial de Horsch. En portem 8, de 4 a 12 m, per a tractors de 140 a 600 CV.

Les relles van en pues de molla pretensades, que mantenen la fondària i cedeixen davant d'una pedra. Els discos anivelladors del darrere deixen la terra plana i fina.

L'SL va als tres punts i té 4 barres. Els XL, arrossegats, en tenen 6 i porten el tren de rodatge darrere de les pues; els de 7 a 12 m giren sobre el corró.

  • Cultivador Horsch Cruiser treballant a ras de terra, amb la roda del tractor en primer terme i la terra saltant
  • Detall del corró del darrere, l'estrella lateral i les pues d'un Cruiser en ple treball darrere d'un tractor vermell, a contrallum
  • Cultivador Horsch Cruiser vist des del darrere amb el corró en primer terme i la franja acabada de treballar, al capvespre
  • Vista lateral d'un Cruiser 4 SL treballant, amb el nom del model llegible al bastidor i les pues dins la terra
  • Primer pla del cap del corró i de l'estrella lateral del Cruiser llançant terra en plena passada

A ras de terra, amb la roda del tractor al davant. Imatges oficials de Horsch.

Imatge 1 / 5

Els models

8 Cruiser al catàleg

Cruiser SL 3 models

Cruiser 4 SL

1 de 3

Amplada de treball(m)
4,00
Potència requerida(CV)
140 – 190
Pes(kg)
2.200 – 2.700
Amplada de transport(m)
2,94
Alçada de transport(m)
2,25
Llargada(m)
4,30
Separació de línies(cm)
16

Cruiser 5 SL

2 de 3

Amplada de treball(m)
4,96
Potència requerida(CV)
170 – 230
Pes(kg)
2.500 – 3.300
Amplada de transport(m)
2,94
Alçada de transport(m)
2,70
Llargada(m)
4,30
Separació de línies(cm)
16

Cruiser 6 SL

3 de 3

Amplada de treball(m)
5,92
Potència requerida(CV)
200 – 270
Pes(kg)
3.000 – 3.600
Amplada de transport(m)
2,94
Alçada de transport(m)
3,20
Llargada(m)
4,30
Separació de línies(cm)
16
Demana informació sobre la sèrie Cruiser SL, per WhatsApp
Les mesures de la sèrie Cruiser SL, model a model.
MesuraCruiser 4 SLCruiser 5 SLCruiser 6 SL
Amplada de treball(m)4,004,965,92
Potència requerida(CV)140 – 190170 – 230200 – 270
Pes(kg)2.200 – 2.7002.500 – 3.3003.000 – 3.600
Amplada de transport(m)2,942,942,94
Alçada de transport(m)2,252,703,20
Llargada(m)4,304,304,30
Separació de línies(cm)161616

Cruiser 5 - 6 XL 2 models

Cruiser 5 XL

1 de 2

Amplada de treball(m)
5,00
Potència requerida(CV)
200 – 300
Amplada de transport(m)
2,99
Alçada de transport(m)
3,30
Llargada(m)
10,21
Càrrega per eix(kg)
4.800 – 6.700
Càrrega vertical(kg)
850 – 1.350
Separació de línies(cm)
15,3

Cruiser 6 XL

2 de 2

Amplada de treball(m)
5,96
Potència requerida(CV)
280 – 400
Amplada de transport(m)
2,99
Alçada de transport(m)
3,70
Llargada(m)
10,21
Càrrega per eix(kg)
5.600 – 7.600
Càrrega vertical(kg)
850 – 1.500
Separació de línies(cm)
15,3
Demana informació sobre la sèrie Cruiser 5 - 6 XL, per WhatsApp
Les mesures de la sèrie Cruiser 5 - 6 XL, model a model.
MesuraCruiser 5 XLCruiser 6 XL
Amplada de treball(m)5,005,96
Potència requerida(CV)200 – 300280 – 400
Amplada de transport(m)2,992,99
Alçada de transport(m)3,303,70
Llargada(m)10,2110,21
Càrrega per eix(kg)4.800 – 6.7005.600 – 7.600
Càrrega vertical(kg)850 – 1.350850 – 1.500
Separació de línies(cm)15,315,3

Cruiser 7 - 12 XL 3 models

Cruiser 7 XL

1 de 3

Amplada de treball(m)
7,50
Potència requerida(CV)
390 – 530
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
4,00
Llargada(m)
10,20
Càrrega per eix(kg)
6.800 – 8.300
Càrrega vertical(kg)
1.300 – 2.300
Separació de línies(cm)
17

Cruiser 9 XL

2 de 3

Amplada de treball(m)
9,00
Potència requerida(CV)
400 – 550
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
4,00
Llargada(m)
10,10
Càrrega per eix(kg)
8.900 – 10.800
Càrrega vertical(kg)
1.400 – 2.500
Separació de línies(cm)
17

Cruiser 12 XL

3 de 3

Amplada de treball(m)
12,00
Potència requerida(CV)
500 – 600
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
4,00
Llargada(m)
9,50
Càrrega per eix(kg)
10.000
Càrrega vertical(kg)
4.000
Separació de línies(cm)
17
Demana informació sobre la sèrie Cruiser 7 - 12 XL, per WhatsApp
Les mesures de la sèrie Cruiser 7 - 12 XL, model a model.
MesuraCruiser 7 XLCruiser 9 XLCruiser 12 XL
Amplada de treball(m)7,509,0012,00
Potència requerida(CV)390 – 530400 – 550500 – 600
Amplada de transport(m)3,003,003,00
Alçada de transport(m)4,004,004,00
Llargada(m)10,2010,109,50
Càrrega per eix(kg)6.800 – 8.3008.900 – 10.80010.000
Càrrega vertical(kg)1.300 – 2.3001.400 – 2.5004.000
Separació de línies(cm)171717

Imatges i catàlegs oficials de Horsch.

Qui te la manté

Servei tècnic multimarca de maquinària i de reg al taller d'Olot, amb la botiga de recanvis a la mateixa nau. Si la màquina no es pot moure, anem a la finca.

Totes les gammes de Horsch que portem

Contacte

Demana pressupost

Deixa'ns el nom i el telèfon i et truquem. Com més detall ens donis, més concreta serà la resposta.

O deixa'ns les dades i et truquem nosaltres.

5,0a Google, amb 3 ressenyesCarrer Compositor Pedrell, 41, 17800 OlotDilluns a divendres, 7-19 h650 15 19 88