Salta al contingut
XeviAgro
Grada de discos Horsch Joker RT desplegada sobre rostoll de cereal, estirada per un tractor, amb el cel obert al damunt

Joker

Grada de discos per al rostoll i el llit de sembra.

Demana informació, per WhatsApp
Amplada de treball
3 – 12,25m
Potència requerida
90 – 550CV
Amplada de transport
2,95 – 4,08m
Alçada de transport
1,6 – 4m

Laboreig

Què fa al camp

Per treballar el rostoll, incorporar-hi la palla, els cultius intermedis o els adobs orgànics i preparar el llit de sembra, la Joker és la grada ràpida de discos de Horsch. En portem 21, de 3 a 12,25 m d'amplada de treball, en 5 sèries.

Els discos, còncaus i dentats, van de dos en dos a cada braç i deixen molt de pas a la palla llarga. Al darrere, el corró compacta la terra.

La CT va als tres punts; l'RT i l'RT+ són arrossegades. Les HD porten discos de 62 cm, fins a 15 cm de fondària, i la 4-6 HD, també de 68, fins a 20.

  • Grada de discos Horsch Joker CT treballant terra ja oberta amb pols darrere
  • Grada de discos Horsch Joker 5 CT amb la tremuja MiniDrill al damunt, treballant un camp verd al costat d'un cultiu de flors grogues, amb el nom del model llegible
  • Grada de discos Horsch Joker RT+ desplegada en un camp de rostoll de cereal
  • Primer pla dels discos dentats de la sèrie HD
  • Primer pla del corró de ganivetes muntat al davant de la màquina

La Joker CT treballant terra ja oberta. Imatges oficials de Horsch.

Imatge 1 / 5

Els models

21 Joker al catàleg

Joker CT 7 models

Joker 3 CT

1 de 7

Amplada de treball(m)
3,00
Potència requerida(CV)
90 – 120
Pes(kg)
1.600 – 2.600
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
1,60
Llargada(m)
2,50

Joker 3.5 CT

2 de 7

Amplada de treball(m)
3,50
Potència requerida(CV)
100 – 140
Pes(kg)
1.800 – 2.850
Amplada de transport(m)
3,50
Alçada de transport(m)
1,60
Llargada(m)
2,50

Joker 4 CT

3 de 7

Amplada de treball(m)
4,00
Potència requerida(CV)
120 – 160
Pes(kg)
2.400 – 3.100
Amplada de transport(m)
2,95
Alçada de transport(m)
2,40
Llargada(m)
2,90

Joker 4 CT R

4 de 7

Amplada de treball(m)
4,00
Potència requerida(CV)
120 – 160
Pes(kg)
2.000 – 3.400
Amplada de transport(m)
4,08
Alçada de transport(m)
1,60
Llargada(m)
2,50

Joker 5 CT

5 de 7

Amplada de treball(m)
5,00
Potència requerida(CV)
150 – 200
Pes(kg)
2.800 – 3.800
Amplada de transport(m)
2,95
Alçada de transport(m)
2,80
Llargada(m)
2,90

Joker 6 CT

6 de 7

Amplada de treball(m)
6,00
Potència requerida(CV)
180 – 240
Pes(kg)
3.000 – 3.900
Amplada de transport(m)
2,95
Alçada de transport(m)
3,40
Llargada(m)
2,90

Joker 7 CT

7 de 7

Amplada de treball(m)
7,00
Potència requerida(CV)
280 – 350
Pes(kg)
3.500 – 4.550
Amplada de transport(m)
2,95
Alçada de transport(m)
3,80
Llargada(m)
2,90
Demana informació sobre la sèrie Joker CT, per WhatsApp
Les mesures de la sèrie Joker CT, model a model.
MesuraJoker 3 CTJoker 3.5 CTJoker 4 CTJoker 4 CT RJoker 5 CTJoker 6 CTJoker 7 CT
Amplada de treball(m)3,003,504,004,005,006,007,00
Potència requerida(CV)90 – 120100 – 140120 – 160120 – 160150 – 200180 – 240280 – 350
Pes(kg)1.600 – 2.6001.800 – 2.8502.400 – 3.1002.000 – 3.4002.800 – 3.8003.000 – 3.9003.500 – 4.550
Amplada de transport(m)3,003,502,954,082,952,952,95
Alçada de transport(m)1,601,602,401,602,803,403,80
Llargada(m)2,502,502,902,502,902,902,90

Joker 4 - 6 HD 3 models

Joker 4 HD

1 de 3

Amplada de treball(m)
4,15
Potència requerida(CV)
200 – 350
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
3,01
Llargada(m)
8,50
Càrrega per eix(kg)
3.300 – 5.700
Càrrega vertical(kg)
1.900 – 3.900

Joker 5 HD

2 de 3

Amplada de treball(m)
5,15
Potència requerida(CV)
250 – 400
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
3,57
Llargada(m)
8,50
Càrrega per eix(kg)
4.400 – 7.100
Càrrega vertical(kg)
2.800 – 4.500

Joker 6 HD

3 de 3

Amplada de treball(m)
6,15
Potència requerida(CV)
350 – 550
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
4,00
Llargada(m)
8,50
Càrrega per eix(kg)
4.700 – 7.600
Càrrega vertical(kg)
2.800 – 4.600
Demana informació sobre la sèrie Joker 4 - 6 HD, per WhatsApp
Les mesures de la sèrie Joker 4 - 6 HD, model a model.
MesuraJoker 4 HDJoker 5 HDJoker 6 HD
Amplada de treball(m)4,155,156,15
Potència requerida(CV)200 – 350250 – 400350 – 550
Amplada de transport(m)3,003,003,00
Alçada de transport(m)3,013,574,00
Llargada(m)8,508,508,50
Càrrega per eix(kg)3.300 – 5.7004.400 – 7.1004.700 – 7.600
Càrrega vertical(kg)1.900 – 3.9002.800 – 4.5002.800 – 4.600

Joker HD Classic 3 models

Joker 5 HD

1 de 3

Amplada de treball(m)
5,00
Potència requerida(CV)
180 – 230
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
3,30
Llargada(m)
7,10
Càrrega per eix(kg)
5.200 – 6.400
Càrrega vertical(kg)
1.200 – 1.900

Joker 6 HD

2 de 3

Amplada de treball(m)
6,00
Potència requerida(CV)
220 – 250
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
3,70
Llargada(m)
7,10
Càrrega per eix(kg)
5.700 – 6.800
Càrrega vertical(kg)
1.300 – 2.000

Joker 8 HD

3 de 3

Amplada de treball(m)
7,00
Potència requerida(CV)
300 – 350
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
4,00
Llargada(m)
7,10
Càrrega per eix(kg)
6.200 – 7.500
Càrrega vertical(kg)
1.300 – 2.000
Demana informació sobre la sèrie Joker HD Classic, per WhatsApp
Les mesures de la sèrie Joker HD Classic, model a model.
MesuraJoker 5 HDJoker 6 HDJoker 8 HD
Amplada de treball(m)5,006,007,00
Potència requerida(CV)180 – 230220 – 250300 – 350
Amplada de transport(m)3,003,003,00
Alçada de transport(m)3,303,704,00
Llargada(m)7,107,107,10
Càrrega per eix(kg)5.200 – 6.4005.700 – 6.8006.200 – 7.500
Càrrega vertical(kg)1.200 – 1.9001.300 – 2.0001.300 – 2.000

Joker RT 6 models

Joker 5 RT

1 de 6

Amplada de treball(m)
5,15
Potència requerida(CV)
160 – 220
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
3,18
Llargada(m)
6,96 / 7,56
Càrrega per eix(kg)
3.300 – 5.500
Càrrega vertical(kg)
1.500 – 3.000

Joker 6 RT

2 de 6

Amplada de treball(m)
6,15
Potència requerida(CV)
190 – 250
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
3,60
Llargada(m)
6,96 / 7,56
Càrrega per eix(kg)
3.600 – 5.700
Càrrega vertical(kg)
1.800 – 3.400

Joker 7 RT+

3 de 6

Amplada de treball(m)
7,15
Potència requerida(CV)
240 – 320
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
4,00
Llargada(m)
6,96 / 7,56
Càrrega per eix(kg)
4.200 – 6.200
Càrrega vertical(kg)
2.200 – 3.700

Joker 8 RT

4 de 6

Amplada de treball(m)
8,15
Potència requerida(CV)
280 – 380
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
4,00
Llargada(m)
7,36 / 7,60
Càrrega per eix(kg)
5.500 – 7.400
Càrrega vertical(kg)
3.100 – 4.500

Joker 10 RT

5 de 6

Amplada de treball(m)
9,75
Potència requerida(CV)
300 – 420
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
4,00
Llargada(m)
7,70
Càrrega per eix(kg)
7.700 – 10.000
Càrrega vertical(kg)
2.300 – 2.750

Joker 12 RT

6 de 6

Amplada de treball(m)
12,25
Potència requerida(CV)
360 – 480
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
4,00
Llargada(m)
7,70
Càrrega per eix(kg)
9.700 – 11.300
Càrrega vertical(kg)
2.400 – 3.000
Demana informació sobre la sèrie Joker RT, per WhatsApp
Les mesures de la sèrie Joker RT, model a model.
MesuraJoker 5 RTJoker 6 RTJoker 7 RT+Joker 8 RTJoker 10 RTJoker 12 RT
Amplada de treball(m)5,156,157,158,159,7512,25
Potència requerida(CV)160 – 220190 – 250240 – 320280 – 380300 – 420360 – 480
Amplada de transport(m)3,003,003,003,003,003,00
Alçada de transport(m)3,183,604,004,004,004,00
Llargada(m)6,96 / 7,566,96 / 7,566,96 / 7,567,36 / 7,607,707,70
Càrrega per eix(kg)3.300 – 5.5003.600 – 5.7004.200 – 6.2005.500 – 7.4007.700 – 10.0009.700 – 11.300
Càrrega vertical(kg)1.500 – 3.0001.800 – 3.4002.200 – 3.7003.100 – 4.5002.300 – 2.7502.400 – 3.000

Joker RT+ 2 models

Joker 10 RT+

1 de 2

Amplada de treball(m)
10,15
Potència requerida(CV)
300 – 420
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
4,00
Llargada(m)
9,30
Càrrega per eix(kg)
9.200 – 14.000
Càrrega vertical(kg)
1.300 – 3.000

Joker 12 RT+

2 de 2

Amplada de treball(m)
12,15
Potència requerida(CV)
360 – 480
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
4,00
Llargada(m)
9,30
Càrrega per eix(kg)
9.500 – 15.000
Càrrega vertical(kg)
1.800 – 3.600
Demana informació sobre la sèrie Joker RT+, per WhatsApp
Les mesures de la sèrie Joker RT+, model a model.
MesuraJoker 10 RT+Joker 12 RT+
Amplada de treball(m)10,1512,15
Potència requerida(CV)300 – 420360 – 480
Amplada de transport(m)3,003,00
Alçada de transport(m)4,004,00
Llargada(m)9,309,30
Càrrega per eix(kg)9.200 – 14.0009.500 – 15.000
Càrrega vertical(kg)1.300 – 3.0001.800 – 3.600

Imatges i catàlegs oficials de Horsch.

Qui te la manté

Servei tècnic multimarca de maquinària i de reg al taller d'Olot, amb la botiga de recanvis a la mateixa nau. Si la màquina no es pot moure, anem a la finca.

Totes les gammes de Horsch que portem

Contacte

Demana pressupost

Deixa'ns el nom i el telèfon i et truquem. Com més detall ens donis, més concreta serà la resposta.

O deixa'ns les dades i et truquem nosaltres.

5,0a Google, amb 3 ressenyesCarrer Compositor Pedrell, 41, 17800 OlotDilluns a divendres, 7-19 h650 15 19 88