Salta al contingut
XeviAgro
Cultivador Horsch Fortis plegat i enganxat a un tractor verd, vist de costat, amb herba seca i cards en primer terme sota un cel blau

Fortis

Cultivador pesant de 4 barres, del treball superficial al profund.

Demana informació, per WhatsApp
Amplada de treball
4,6 – 8,9m
Potència requerida
250 – 700CV
Amplada de transport
2,99 – 3m
Alçada de transport
2,93 – 4m

Laboreig

Què fa al camp

Per treballar el rostoll a pocs centímetres o afluixar la terra fins a 30 cm amb la mateixa màquina, el Fortis és el cultivador pesant de Horsch. En portem 8, de 4,6 a 8,9 m, per a tractors de 250 a 700 CV.

Les pues TerraGrip, sense manteniment, van en 4 barres amb 850 mm d'alçada de bastidor i deixen passar molta matèria orgànica. Darrere hi van els discos anivelladors i el corró.

L'LT, de 4,6 a 6,7 m, demana de 250 a 450 CV. L'AS arriba a 8,9 m i transfereix fins a 1,2 t de pes a l'eix del darrere del tractor.

  • Cultivador Horsch Fortis aixecant pols darrere d'un tractor verd, en un camp acabat de treballar
  • Primer pla del bastidor amb el nom HORSCH Fortis llegible i les pues obrint el rostoll
  • Cultivador Horsch Fortis desplegat sobre un camp de rostoll, sota un cel blau amb núvols
  • Pues del Fortis remenant la palla i la terra en ple treball, amb el tractor entre la pols al fons
  • Cultivador Horsch Fortis treballant amb pols darrere d'un tractor verd, amb els arbres al fons

En plena passada, amb la pols que aixeca. Imatges oficials de Horsch.

Imatge 1 / 5

Els models

8 Fortis al catàleg

Fortis LT 4 models

Fortis 4.4 LT

1 de 4

Amplada de treball(m)
4,60
Potència requerida(CV)
250 – 300
Amplada de transport(m)
2,99
Alçada de transport(m)
2,93
Llargada(m)
8,50 – 9,50
Càrrega per eix(kg)
5.200 – 6.500
Càrrega vertical(kg)
620 – 1.000
Separació de línies(cm)
27

Fortis 5.4 LT

2 de 4

Amplada de treball(m)
5,60
Potència requerida(CV)
275 – 394
Amplada de transport(m)
2,99
Alçada de transport(m)
3,56
Llargada(m)
8,50 – 9,50
Càrrega per eix(kg)
6.800 – 7.500
Càrrega vertical(kg)
620 – 1.000
Separació de línies(cm)
27

Fortis 6.4 LT

3 de 4

Amplada de treball(m)
6,20
Potència requerida(CV)
300 – 425
Amplada de transport(m)
2,99
Alçada de transport(m)
3,77
Llargada(m)
8,50 – 9,50
Càrrega per eix(kg)
7.500 – 8.250
Càrrega vertical(kg)
620 – 1.000
Separació de línies(cm)
27

Fortis 7.4 LT

4 de 4

Amplada de treball(m)
6,70
Potència requerida(CV)
340 – 450
Amplada de transport(m)
2,99
Alçada de transport(m)
3,98
Llargada(m)
8,50 – 9,50
Càrrega per eix(kg)
7.800 – 8.500
Càrrega vertical(kg)
620 – 1.000
Separació de línies(cm)
27
Demana informació sobre la sèrie Fortis LT, per WhatsApp
Les mesures de la sèrie Fortis LT, model a model.
MesuraFortis 4.4 LTFortis 5.4 LTFortis 6.4 LTFortis 7.4 LT
Amplada de treball(m)4,605,606,206,70
Potència requerida(CV)250 – 300275 – 394300 – 425340 – 450
Amplada de transport(m)2,992,992,992,99
Alçada de transport(m)2,933,563,773,98
Llargada(m)8,50 – 9,508,50 – 9,508,50 – 9,508,50 – 9,50
Càrrega per eix(kg)5.200 – 6.5006.800 – 7.5007.500 – 8.2507.800 – 8.500
Càrrega vertical(kg)620 – 1.000620 – 1.000620 – 1.000620 – 1.000
Separació de línies(cm)27272727

Fortis AS 4 models

Fortis 6 AS

1 de 4

Amplada de treball(m)
5,60
Potència requerida(CV)
350 – 550
Amplada de transport(m)
2,99
Alçada de transport(m)
3,50
Llargada(m)
9,30
Càrrega per eix(kg)
6.700 – 8.200
Càrrega vertical(kg)
500 – 1.450
Separació de línies(cm)
27

Fortis 7 AS

2 de 4

Amplada de treball(m)
6,70
Potència requerida(CV)
400 – 600
Amplada de transport(m)
2,99
Alçada de transport(m)
3,99
Llargada(m)
9,30
Càrrega per eix(kg)
7.300 – 8.800
Càrrega vertical(kg)
600 – 1.500
Separació de línies(cm)
27

Fortis 8 AS

3 de 4

Amplada de treball(m)
8,27
Potència requerida(CV)
500
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
4,00
Llargada(m)
9,20 – 10,20
Càrrega per eix(kg)
10.000 – 11.000
Càrrega vertical(kg)
620 – 1.000
Separació de línies(cm)
28,5

Fortis 9 AS

4 de 4

Amplada de treball(m)
8,90
Potència requerida(CV)
500 – 700
Amplada de transport(m)
2,99 (3,50 amb TerraGrip mecànic)
Alçada de transport(m)
3,99 (4,30 amb TerraGrip mecànic)
Llargada(m)
9,50
Càrrega per eix(kg)
9.100 – 11.500
Càrrega vertical(kg)
1.100 – 2.400
Separació de línies(cm)
27
Demana informació sobre la sèrie Fortis AS, per WhatsApp
Les mesures de la sèrie Fortis AS, model a model.
MesuraFortis 6 ASFortis 7 ASFortis 8 ASFortis 9 AS
Amplada de treball(m)5,606,708,278,90
Potència requerida(CV)350 – 550400 – 600500500 – 700
Amplada de transport(m)2,992,993,002,99 (3,50 amb TerraGrip mecànic)
Alçada de transport(m)3,503,994,003,99 (4,30 amb TerraGrip mecànic)
Llargada(m)9,309,309,20 – 10,209,50
Càrrega per eix(kg)6.700 – 8.2007.300 – 8.80010.000 – 11.0009.100 – 11.500
Càrrega vertical(kg)500 – 1.450600 – 1.500620 – 1.0001.100 – 2.400
Separació de línies(cm)272728,527

Imatges i catàlegs oficials de Horsch.

Qui te la manté

Servei tècnic multimarca de maquinària i de reg al taller d'Olot, amb la botiga de recanvis a la mateixa nau. Si la màquina no es pot moure, anem a la finca.

Totes les gammes de Horsch que portem

Contacte

Demana pressupost

Deixa'ns el nom i el telèfon i et truquem. Com més detall ens donis, més concreta serà la resposta.

O deixa'ns les dades i et truquem nosaltres.

5,0a Google, amb 3 ressenyesCarrer Compositor Pedrell, 41, 17800 OlotDilluns a divendres, 7-19 h650 15 19 88