Salta al contingut
XeviAgro
Sembradora Horsch Avatar desplegada a tota amplada darrere d'un tractor blau, sobre un camp de rostoll

Avatar

Sembra amb rella de monodisc, de la sembra directa a la terra treballada.

Demana informació, per WhatsApp
Amplada de treball
3 – 18m
Potència requerida
120 – 300CV
Amplada de transport
2,7 – 4,32m
Alçada de transport
2,8 – 4m

Sembra

Què fa al camp

L'Avatar sembra directament sobre el rostoll, sobre un cultiu intermedi o en terra treballada, també en sòls pedregosos. És una sembradora de disc amb rella de monodisc SingleDisc. En portem 13, de 3 a 18 m, per a tractors de 120 a 300 CV.

La rella SingleDisc obre el solc amb un disc i un patí que aparta les restes. Cada rella té roda de fondària, i la pressió es regula a mà o des del terminal.

L'SL va als tres punts i fa fins a 240 kg per rella; les SD i l'LC, fins a 350 kg. A les 8-12 SD i l'LC, l'AutoForce opcional ajusta sol la pressió.

  • Primer pla de la filera de relles de monodisc de l'Avatar passant sobre el rostoll
  • Sembradora Horsch Avatar sembrant amb pols darrere d'un tractor verd, amb una recol·lectora treballant al fons
  • Sembradora Horsch Avatar treballant de nit amb els fars encesos, sota un cel de capvespre
  • Vista des del darrere d'un tractor blau amb la barra de relles de l'Avatar enganxada al darrere, sobre rostoll i amb el bosc al fons
  • Sembradora Horsch Avatar amb la tremuja arrossegada, aixecant pols en un camp de rostoll amb el bosc al fons

Les relles de monodisc, una darrere l'altra. Imatges oficials de Horsch.

Imatge 1 / 5

Els models

13 Avatar al catàleg

Avatar 3.16 - 8.16 SD 5 models

Avatar 3.16 SD

1 de 5

Amplada de treball(m)
3,00
Potència requerida(CV)
125
Amplada de transport(m)
2,99
Alçada de transport(m)
3,50
Càrrega per eix(kg)
2.500 – 4.000
Càrrega vertical(kg)
1.500 – 2.300
Distància entre fileres(cm)
16,7

Avatar 4.16 SD R

2 de 5

Amplada de treball(m)
4,00
Potència requerida(CV)
140
Amplada de transport(m)
4,32
Alçada de transport(m)
3,50
Càrrega per eix(kg)
3.200 – 4.300
Càrrega vertical(kg)
2.000 – 2.600
Distància entre fileres(cm)
16,7

Avatar 4.16 SD

3 de 5

Amplada de treball(m)
4,00
Potència requerida(CV)
140
Amplada de transport(m)
2,99
Alçada de transport(m)
3,50
Càrrega per eix(kg)
3.400 – 4.500
Càrrega vertical(kg)
2.100 – 2.800
Distància entre fileres(cm)
16,7

Avatar 6.16 SD

4 de 5

Amplada de treball(m)
6,00
Potència requerida(CV)
210
Amplada de transport(m)
2,98
Alçada de transport(m)
3,31
Càrrega per eix(kg)
4.300 – 6.200
Càrrega vertical(kg)
2.600 – 3.300
Distància entre fileres(cm)
16,7

Avatar 8.16 SD

5 de 5

Amplada de treball(m)
8,00
Potència requerida(CV)
270
Amplada de transport(m)
2,98
Alçada de transport(m)
3,98
Càrrega per eix(kg)
5.200 – 6.700
Càrrega vertical(kg)
3.200 – 4.000
Distància entre fileres(cm)
16,7
Demana informació sobre la sèrie Avatar 3.16 - 8.16 SD, per WhatsApp
Les mesures de la sèrie Avatar 3.16 - 8.16 SD, model a model.
MesuraAvatar 3.16 SDAvatar 4.16 SD RAvatar 4.16 SDAvatar 6.16 SDAvatar 8.16 SD
Amplada de treball(m)3,004,004,006,008,00
Potència requerida(CV)125140140210270
Amplada de transport(m)2,994,322,992,982,98
Alçada de transport(m)3,503,503,503,313,98
Càrrega per eix(kg)2.500 – 4.0003.200 – 4.3003.400 – 4.5004.300 – 6.2005.200 – 6.700
Càrrega vertical(kg)1.500 – 2.3002.000 – 2.6002.100 – 2.8002.600 – 3.3003.200 – 4.000
Distància entre fileres(cm)16,716,716,716,716,7

Avatar SL 2 models

Avatar 4 SL

1 de 2

Amplada de treball(m)
4,00
Potència requerida(CV)
120
Pes(kg)
3.130
Amplada de transport(m)
2,95 / 2,70 (amb / sense suport d'enllumenat)
Alçada de transport(m)
2,80
Capacitat de la tremuja(l)
2 x 400 MiniDrill
Distància entre fileres(cm)
25

Avatar 6 SL

2 de 2

Amplada de treball(m)
6,00
Potència requerida(CV)
200
Pes(kg)
3.600 – 3.820
Amplada de transport(m)
2,95 / 2,70 (amb / sense suport d'enllumenat)
Alçada de transport(m)
3,70
Capacitat de la tremuja(l)
2 x 400 MiniDrill
Distància entre fileres(cm)
20 / 25 / 30
Demana informació sobre la sèrie Avatar SL, per WhatsApp
Les mesures de la sèrie Avatar SL, model a model.
MesuraAvatar 4 SLAvatar 6 SL
Amplada de treball(m)4,006,00
Potència requerida(CV)120200
Pes(kg)3.1303.600 – 3.820
Amplada de transport(m)2,95 / 2,70 (amb / sense suport d'enllumenat)2,95 / 2,70 (amb / sense suport d'enllumenat)
Alçada de transport(m)2,803,70
Capacitat de la tremuja(l)2 x 400 MiniDrill2 x 400 MiniDrill
Distància entre fileres(cm)2520 / 25 / 30

Avatar 8 - 12 SD 4 models

Avatar 8 SD

1 de 4

Amplada de treball(m)
8,00
Potència requerida(CV)
220
Amplada de transport(m)
2,98
Alçada de transport(m)
3,98
Llargada(m)
8,72
Càrrega per eix(kg)
7.000 – 8.700
Càrrega vertical(kg)
800 – 1.500
Distància entre fileres(cm)
25

Avatar 9 SD

2 de 4

Amplada de treball(m)
9,00
Potència requerida(CV)
250
Amplada de transport(m)
2,98
Alçada de transport(m)
3,98
Llargada(m)
8,72
Càrrega per eix(kg)
7.300 – 9.200
Càrrega vertical(kg)
1.000 – 1.600
Distància entre fileres(cm)
25

Avatar 10 SD

3 de 4

Amplada de treball(m)
10,00
Potència requerida(CV)
280
Amplada de transport(m)
2,98
Alçada de transport(m)
3,98
Llargada(m)
8,72
Càrrega per eix(kg)
7.800 – 10.000
Càrrega vertical(kg)
1.200 – 2.000
Distància entre fileres(cm)
25

Avatar 12 SD

4 de 4

Amplada de treball(m)
12,00
Potència requerida(CV)
300
Amplada de transport(m)
2,98
Alçada de transport(m)
3,98
Llargada(m)
8,72
Càrrega per eix(kg)
8.400 – 10.500
Càrrega vertical(kg)
1.600 – 2.500
Distància entre fileres(cm)
20 / 25 / 50
Demana informació sobre la sèrie Avatar 8 - 12 SD, per WhatsApp
Les mesures de la sèrie Avatar 8 - 12 SD, model a model.
MesuraAvatar 8 SDAvatar 9 SDAvatar 10 SDAvatar 12 SD
Amplada de treball(m)8,009,0010,0012,00
Potència requerida(CV)220250280300
Amplada de transport(m)2,982,982,982,98
Alçada de transport(m)3,983,983,983,98
Llargada(m)8,728,728,728,72
Càrrega per eix(kg)7.000 – 8.7007.300 – 9.2007.800 – 10.0008.400 – 10.500
Càrrega vertical(kg)800 – 1.5001.000 – 1.6001.200 – 2.0001.600 – 2.500
Distància entre fileres(cm)25252520 / 25 / 50

Avatar LC 1 model

Avatar 12 LC

Amplada de treball(m)
12,00
Potència requerida(CV)
300
Amplada de transport(m)
2,98
Alçada de transport(m)
3,98
Llargada(m)
8,72
Càrrega per eix(kg)
10.000
Càrrega vertical(kg)
3.000
Distància entre fileres(cm)
25 / 20
Demana informació sobre la sèrie Avatar LC, per WhatsApp
Les mesures de la sèrie Avatar LC, model a model.
MesuraAvatar 12 LC
Amplada de treball(m)12,00
Potència requerida(CV)300
Amplada de transport(m)2,98
Alçada de transport(m)3,98
Llargada(m)8,72
Càrrega per eix(kg)10.000
Càrrega vertical(kg)3.000
Distància entre fileres(cm)25 / 20

Avatar 18 SD 1 model

Avatar 18 SD

Amplada de treball(m)
18,00
Potència requerida(CV)
300
Amplada de transport(m)
3,00 (amb eix desplaçable i pneumàtics individuals 520 / 85 R 42)
Alçada de transport(m)
4,00
Llargada(m)
9,68
Càrrega per eix(kg)
11.240
Càrrega vertical(kg)
3.780
Distància entre fileres(cm)
25
Demana informació sobre la sèrie Avatar 18 SD, per WhatsApp
Les mesures de la sèrie Avatar 18 SD, model a model.
MesuraAvatar 18 SD
Amplada de treball(m)18,00
Potència requerida(CV)300
Amplada de transport(m)3,00 (amb eix desplaçable i pneumàtics individuals 520 / 85 R 42)
Alçada de transport(m)4,00
Llargada(m)9,68
Càrrega per eix(kg)11.240
Càrrega vertical(kg)3.780
Distància entre fileres(cm)25

Imatges i catàlegs oficials de Horsch.

Qui te la manté

Servei tècnic multimarca de maquinària i de reg al taller d'Olot, amb la botiga de recanvis a la mateixa nau. Si la màquina no es pot moure, anem a la finca.

Totes les gammes de Horsch que portem

Contacte

Demana pressupost

Deixa'ns el nom i el telèfon i et truquem. Com més detall ens donis, més concreta serà la resposta.

O deixa'ns les dades i et truquem nosaltres.

5,0a Google, amb 3 ressenyesCarrer Compositor Pedrell, 41, 17800 OlotDilluns a divendres, 7-19 h650 15 19 88