Salta al contingut
XeviAgro
Sembradora Horsch Serto desplegada a tota amplada darrere d'un tractor verd, en un camp de rostoll

Serto

Sembra en una passada a part de la preparació, de 10 a 13,5 m.

Demana informació, per WhatsApp
Amplada de treball
10 – 13,5m
Potència requerida
272 – 300CV
Amplada de transport
3m
Alçada de transport
4m

Sembra

Què fa al camp

La Serto sembra en una passada a part de la preparació: entremig la terra s'eixuga i, els anys de pluja, la finestra de sembra s'allarga. És una sembradora de disc sense eines al davant. En portem 4, de 10 a 13,5 m.

El corró de pneumàtics anivella i compacta davant de cada rella, i la rella de disc doble col·loca la llavor: PowerDisc, amb fins a 200 kg, o TurboDisc, amb fins a 125.

Els 4 models pleguen a 3 m per al transport, treballen de 10 a 20 km/h i porten doble tremuja de 6.000 l.

  • Sembradora Horsch Serto sembrant a contrallum amb el sol taronja al damunt i la pols de la passada
  • Vista aèria des del darrere d'una Serto desplegada de punta a punta darrere del tractor, sobre terra treballada
  • Serto plegada per al transport vista des del darrere, sobre les rodes de transport, amb les relles i el corró de pneumàtics aixecats
  • Tractor d'erugues amb una Serto treballant en un vessant, amb els aerogeneradors i l'aigua al fons
  • Sembradora Horsch Serto amb la tremuja vermella vista de costat, amb els arbres al fons

A contrallum, amb la pols de la passada. Imatges oficials de Horsch.

Imatge 1 / 5

Els models

4 Serto al catàleg

Serto SC 4 models

Serto 10 SC

1 de 4

Amplada de treball(m)
10,00
Potència requerida(CV)
272
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
4,00
Llargada(m)
8,45
Càrrega per eix(kg)
9.200 – 9.650
Càrrega vertical(kg)
1.400 – 1.900
Capacitat de la tremuja(l)
6.000 (60 : 40)

Serto 12 SC

2 de 4

Amplada de treball(m)
12,00
Potència requerida(CV)
300
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
4,00
Llargada(m)
8,45
Càrrega per eix(kg)
9.600 – 10.000
Càrrega vertical(kg)
2.000 – 2.800
Capacitat de la tremuja(l)
6.000 (60 : 40)

Serto 13 SC

3 de 4

Amplada de treball(m)
13,36
Potència requerida(CV)
300
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
4,00
Llargada(m)
8,45
Càrrega per eix(kg)
11.000
Càrrega vertical(kg)
2.800 – 3.000
Capacitat de la tremuja(l)
6.000 (60 : 40)

Serto 13.5 SC

4 de 4

Amplada de treball(m)
13,50
Potència requerida(CV)
300
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
4,00
Llargada(m)
8,45
Càrrega per eix(kg)
11.000
Càrrega vertical(kg)
2.800 – 3.000
Capacitat de la tremuja(l)
6.000 (60 : 40)
Demana informació sobre la sèrie Serto SC, per WhatsApp
Les mesures de la sèrie Serto SC, model a model.
MesuraSerto 10 SCSerto 12 SCSerto 13 SCSerto 13.5 SC
Amplada de treball(m)10,0012,0013,3613,50
Potència requerida(CV)272300300300
Amplada de transport(m)3,003,003,003,00
Alçada de transport(m)4,004,004,004,00
Llargada(m)8,458,458,458,45
Càrrega per eix(kg)9.200 – 9.6509.600 – 10.00011.00011.000
Càrrega vertical(kg)1.400 – 1.9002.000 – 2.8002.800 – 3.0002.800 – 3.000
Capacitat de la tremuja(l)6.000 (60 : 40)6.000 (60 : 40)6.000 (60 : 40)6.000 (60 : 40)

Imatges i catàlegs oficials de Horsch.

Qui te la manté

Servei tècnic multimarca de maquinària i de reg al taller d'Olot, amb la botiga de recanvis a la mateixa nau. Si la màquina no es pot moure, anem a la finca.

Totes les gammes de Horsch que portem

Contacte

Demana pressupost

Deixa'ns el nom i el telèfon i et truquem. Com més detall ens donis, més concreta serà la resposta.

O deixa'ns les dades i et truquem nosaltres.

5,0a Google, amb 3 ressenyesCarrer Compositor Pedrell, 41, 17800 OlotDilluns a divendres, 7-19 h650 15 19 88