Salta al contingut
XeviAgro
Sembradora Horsch Pronto 4 DC vista de costat, sembrant sobre rostoll entre la pols, amb el nom del model a la tremuja i el cel ennuvolat al damunt

Pronto

Treballa la terra i sembra amb rella de disc, en una sola passada.

Demana informació, per WhatsApp
Amplada de treball
3 – 12m
Amplada de transport
2,95 – 5,3m
Alçada de transport
2,99 – 4,9m
Capacitat de la tremuja
2.000 – 12.000l

Sembra

Què fa al camp

La Pronto treballa la terra i sembra en la mateixa passada, tant sobre el rostoll amb restes com després de llaurar: porta les eines de treball del sòl al davant i les relles de disc al darrere. En portem 20, de 3 a 12 m.

La rella TurboDisc és de doble disc: obre el solc, l'Uniformer fixa el gra al fons i la roda de tancament en controla la fondària. Treballa fins a 20 km/h.

Les DC porten davant discos de 46 cm; les NT, discos ondulats per a terrenys humits i pesants; la TD va sobre un cultivador Tiger, i l'SW, amb carro de llavors.

  • Sembradora Horsch Pronto sembrant entre un núvol de pols, amb el tractor a contrallum
  • Sembradora Horsch Pronto 9 DC desplegada a tota amplada darrere d'un tractor amb els llums encesos, sobre terra treballada al capvespre
  • Sembradora Horsch Pronto DC vista de tres quarts, sembrant entre la pols amb la tremuja gran i un tractor verd al capdavant, sota un cel ennuvolat
  • Sembradora Horsch Pronto vista des del darrere, circulant per una carretera al capvespre darrere d'un tractor verd amb els llums encesos
  • Sembradora Horsch Pronto de gran amplada plegada, vista de costat, amb el corró de pneumàtics i els discos aixecats i un sembrat verd al davant

Sembrant a contrallum, amb la pols de la passada. Imatges oficials de Horsch.

Imatge 1 / 5

Els models

20 Pronto al catàleg

Pronto 3 - 4 DC 3 models

Pronto 3 DC

1 de 3

Amplada de treball(m)
3,00
Potència requerida(CV)
110 – 150
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
2,99
Llargada(m)
6,50
Càrrega per eix(kg)
2.700 – 4.500
Càrrega vertical(kg)
550 – 1.200
Capacitat de la tremuja(l)
2.800
Distància entre fileres(cm)
15

Pronto 4 DC R

2 de 3

Amplada de treball(m)
4,00
Potència requerida(CV)
130 – 180
Amplada de transport(m)
4,00
Alçada de transport(m)
2,99
Llargada(m)
6,90
Càrrega per eix(kg)
3.900 – 6.000
Càrrega vertical(kg)
700 – 1.450
Capacitat de la tremuja(l)
2.800
Distància entre fileres(cm)
14,3

Pronto 4 DC

3 de 3

Amplada de treball(m)
4,00
Potència requerida(CV)
130 – 180
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
2,99
Llargada(m)
6,90
Càrrega per eix(kg)
4.100 – 6.000
Càrrega vertical(kg)
700 – 1.450
Capacitat de la tremuja(l)
2.800
Distància entre fileres(cm)
14,3
Demana informació sobre la sèrie Pronto 3 - 4 DC, per WhatsApp
Les mesures de la sèrie Pronto 3 - 4 DC, model a model.
MesuraPronto 3 DCPronto 4 DC RPronto 4 DC
Amplada de treball(m)3,004,004,00
Potència requerida(CV)110 – 150130 – 180130 – 180
Amplada de transport(m)3,004,003,00
Alçada de transport(m)2,992,992,99
Llargada(m)6,506,906,90
Càrrega per eix(kg)2.700 – 4.5003.900 – 6.0004.100 – 6.000
Càrrega vertical(kg)550 – 1.200700 – 1.450700 – 1.450
Capacitat de la tremuja(l)2.8002.8002.800
Distància entre fileres(cm)1514,314,3

Pronto 6 - 7 DC 3 models

Pronto 6 DC (TurboDisc)

1 de 3

Amplada de treball(m)
6,00
Potència requerida(CV)
160 – 250
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
2,99
Llargada(m)
8,30
Càrrega per eix(kg)
5.700 – 8.900
Càrrega vertical(kg)
700 – 1.600
Capacitat de la tremuja(l)
4.000
Distància entre fileres(cm)
15

Pronto 6 DC (TurboDisc o ParaDisc)

2 de 3

Amplada de treball(m)
6,00
Potència requerida(CV)
160 – 250
Amplada de transport(m)
2,98
Alçada de transport(m)
3,16
Llargada(m)
8,50
Càrrega per eix(kg)
6.000 – 9.000
Càrrega vertical(kg)
750 – 2.000
Capacitat de la tremuja(l)
4.000
Distància entre fileres(cm)
15

Pronto 7 DC

3 de 3

Amplada de treball(m)
7,20
Potència requerida(CV)
200 – 280
Amplada de transport(m)
2,98
Alçada de transport(m)
3,93
Llargada(m)
8,50
Càrrega per eix(kg)
7.800 – 10.000
Càrrega vertical(kg)
750 – 2.000
Capacitat de la tremuja(l)
4.000
Distància entre fileres(cm)
15
Demana informació sobre la sèrie Pronto 6 - 7 DC, per WhatsApp
Les mesures de la sèrie Pronto 6 - 7 DC, model a model.
MesuraPronto 6 DC (TurboDisc)Pronto 6 DC (TurboDisc o ParaDisc)Pronto 7 DC
Amplada de treball(m)6,006,007,20
Potència requerida(CV)160 – 250160 – 250200 – 280
Amplada de transport(m)3,002,982,98
Alçada de transport(m)2,993,163,93
Llargada(m)8,308,508,50
Càrrega per eix(kg)5.700 – 8.9006.000 – 9.0007.800 – 10.000
Càrrega vertical(kg)700 – 1.600750 – 2.000750 – 2.000
Capacitat de la tremuja(l)4.0004.0004.000
Distància entre fileres(cm)151515

Pronto 9 DC 1 model

Pronto 9 DC

Amplada de treball(m)
9,00
Potència requerida(CV)
240 – 330
Amplada de transport(m)
2,99
Alçada de transport(m)
3,99
Llargada(m)
9,21
Càrrega per eix(kg)
9.000 – 13.500
Càrrega vertical(kg)
750 – 2.500
Capacitat de la tremuja(l)
4.000 – 6.000
Distància entre fileres(cm)
15
Demana informació sobre la sèrie Pronto 9 DC, per WhatsApp
Les mesures de la sèrie Pronto 9 DC, model a model.
MesuraPronto 9 DC
Amplada de treball(m)9,00
Potència requerida(CV)240 – 330
Amplada de transport(m)2,99
Alçada de transport(m)3,99
Llargada(m)9,21
Càrrega per eix(kg)9.000 – 13.500
Càrrega vertical(kg)750 – 2.500
Capacitat de la tremuja(l)4.000 – 6.000
Distància entre fileres(cm)15

Pronto 8 - 9 DC Classic 2 models

Pronto 8 DC Classic

1 de 2

Amplada de treball(m)
8,00
Potència requerida(CV)
210 – 290
Amplada de transport(m)
2,99
Alçada de transport(m)
3,70
Llargada(m)
8,25
Càrrega per eix(kg)
7.800 – 10.150
Càrrega vertical(kg)
750 – 1.800
Capacitat de la tremuja(l)
4.000
Distància entre fileres(cm)
15,4

Pronto 9 DC Classic

2 de 2

Amplada de treball(m)
9,00
Potència requerida(CV)
240 – 330
Amplada de transport(m)
2,99
Alçada de transport(m)
3,97
Llargada(m)
8,50
Càrrega per eix(kg)
9.200 – 11.200
Càrrega vertical(kg)
750 – 1.800
Capacitat de la tremuja(l)
4.000
Distància entre fileres(cm)
15
Demana informació sobre la sèrie Pronto 8 - 9 DC Classic, per WhatsApp
Les mesures de la sèrie Pronto 8 - 9 DC Classic, model a model.
MesuraPronto 8 DC ClassicPronto 9 DC Classic
Amplada de treball(m)8,009,00
Potència requerida(CV)210 – 290240 – 330
Amplada de transport(m)2,992,99
Alçada de transport(m)3,703,97
Llargada(m)8,258,50
Càrrega per eix(kg)7.800 – 10.1509.200 – 11.200
Càrrega vertical(kg)750 – 1.800750 – 1.800
Capacitat de la tremuja(l)4.0004.000
Distància entre fileres(cm)15,415

Pronto TD 5 models

Pronto 3 TD

1 de 5

Amplada de treball(m)
3,00
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
3,30
Capacitat de la tremuja(l)
2.000
Distància entre fileres(cm)
15

Pronto 4 TD

2 de 5

Amplada de treball(m)
4,00
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
3,30
Capacitat de la tremuja(l)
2.000
Distància entre fileres(cm)
14,3

Pronto 5 TD

3 de 5

Amplada de treball(m)
4,80
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
3,30
Capacitat de la tremuja(l)
2.000
Distància entre fileres(cm)
15

Pronto 6 TD

4 de 5

Amplada de treball(m)
6,00
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
3,30
Capacitat de la tremuja(l)
2.000
Distància entre fileres(cm)
15

Pronto 8 TD

5 de 5

Amplada de treball(m)
7,50
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
3,70
Capacitat de la tremuja(l)
2.000
Distància entre fileres(cm)
14,4
Demana informació sobre la sèrie Pronto TD, per WhatsApp
Les mesures de la sèrie Pronto TD, model a model.
MesuraPronto 3 TDPronto 4 TDPronto 5 TDPronto 6 TDPronto 8 TD
Amplada de treball(m)3,004,004,806,007,50
Amplada de transport(m)3,003,003,003,003,00
Alçada de transport(m)3,303,303,303,303,70
Capacitat de la tremuja(l)2.0002.0002.0002.0002.000
Distància entre fileres(cm)1514,3151514,4

Pronto 6 - 9 NT 3 models

Pronto 6 NT

1 de 3

Amplada de treball(m)
6,00
Potència requerida(CV)
160 – 250
Amplada de transport(m)
2,95 (opció 3,50)
Càrrega per eix(kg)
4.400 – 6.000
Càrrega vertical(kg)
2.600 – 3.300
Capacitat de la tremuja(l)
5.000 (40 : 60)

Pronto 8 NT

2 de 3

Amplada de treball(m)
8,00
Potència requerida(CV)
210 – 290
Amplada de transport(m)
2,95 (opció 3,50)
Càrrega per eix(kg)
5.000 – 6.400
Càrrega vertical(kg)
3.000 – 3.800
Capacitat de la tremuja(l)
5.000 (40 : 60)

Pronto 9 NT

3 de 3

Amplada de treball(m)
8,80
Potència requerida(CV)
240 – 330
Amplada de transport(m)
2,95 (opció 3,50)
Càrrega per eix(kg)
5.200 – 6.700
Càrrega vertical(kg)
3.100 – 4.000
Capacitat de la tremuja(l)
5.000 (40 : 60)
Demana informació sobre la sèrie Pronto 6 - 9 NT, per WhatsApp
Les mesures de la sèrie Pronto 6 - 9 NT, model a model.
MesuraPronto 6 NTPronto 8 NTPronto 9 NT
Amplada de treball(m)6,008,008,80
Potència requerida(CV)160 – 250210 – 290240 – 330
Amplada de transport(m)2,95 (opció 3,50)2,95 (opció 3,50)2,95 (opció 3,50)
Càrrega per eix(kg)4.400 – 6.0005.000 – 6.4005.200 – 6.700
Càrrega vertical(kg)2.600 – 3.3003.000 – 3.8003.100 – 4.000
Capacitat de la tremuja(l)5.000 (40 : 60)5.000 (40 : 60)5.000 (40 : 60)

Pronto AS 1 model

Pronto 6 AS

Amplada de treball(m)
6,00
Potència requerida(CV)
180 – 250
Amplada de transport(m)
2,95
Alçada de transport(m)
4,00
Càrrega per eix(kg)
7.800 / 9.300
Càrrega vertical(kg)
350 / 1.400
Capacitat de la tremuja(l)
3.500
Distància entre fileres(cm)
15
Demana informació sobre la sèrie Pronto AS, per WhatsApp
Les mesures de la sèrie Pronto AS, model a model.
MesuraPronto 6 AS
Amplada de treball(m)6,00
Potència requerida(CV)180 – 250
Amplada de transport(m)2,95
Alçada de transport(m)4,00
Càrrega per eix(kg)7.800 / 9.300
Càrrega vertical(kg)350 / 1.400
Capacitat de la tremuja(l)3.500
Distància entre fileres(cm)15

Pronto 10 - 12 NT 1 model

Pronto 12 NT

Amplada de treball(m)
12,00
Potència requerida(CV)
280 – 330
Amplada de transport(m)
4,30
Capacitat de la tremuja(l)
12.000 (50 : 50)
Demana informació sobre la sèrie Pronto 10 - 12 NT, per WhatsApp
Les mesures de la sèrie Pronto 10 - 12 NT, model a model.
MesuraPronto 12 NT
Amplada de treball(m)12,00
Potència requerida(CV)280 – 330
Amplada de transport(m)4,30
Capacitat de la tremuja(l)12.000 (50 : 50)

Pronto SW 1 model

Pronto 12 SW

Amplada de treball(m)
12,00
Potència requerida(CV)
450 – 600
Amplada de transport(m)
5,30
Alçada de transport(m)
4,90
Distància entre fileres(cm)
15
Demana informació sobre la sèrie Pronto SW, per WhatsApp
Les mesures de la sèrie Pronto SW, model a model.
MesuraPronto 12 SW
Amplada de treball(m)12,00
Potència requerida(CV)450 – 600
Amplada de transport(m)5,30
Alçada de transport(m)4,90
Distància entre fileres(cm)15

Imatges i catàlegs oficials de Horsch.

Qui te la manté

Servei tècnic multimarca de maquinària i de reg al taller d'Olot, amb la botiga de recanvis a la mateixa nau. Si la màquina no es pot moure, anem a la finca.

Totes les gammes de Horsch que portem

Contacte

Demana pressupost

Deixa'ns el nom i el telèfon i et truquem. Com més detall ens donis, més concreta serà la resposta.

O deixa'ns les dades i et truquem nosaltres.

5,0a Google, amb 3 ressenyesCarrer Compositor Pedrell, 41, 17800 OlotDilluns a divendres, 7-19 h650 15 19 88