Salta al contingut
XeviAgro
Sembradora Horsch Focus amb la tremuja fosca, enganxada a un tractor verd sobre un camp de terra treballada

Focus

Afluixa el sòl, hi posa l'adob i sembra, en una sola passada.

Demana informació, per WhatsApp
Amplada de treball
3 – 6m
Potència requerida
200 – 450CV
Amplada de transport
2,98 – 3m
Alçada de transport
3,35 – 3,7m

Sembra

Què fa al camp

La Focus afluixa el sòl en profunditat, hi posa l'adob i sembra en una sola passada, fins i tot després de la collita. És una màquina de treball en franges. En portem 6, de 3 a 6 m, per a tractors de 200 a 450 CV.

La pua TerraGrip afluixa el sòl i hi deixa l'adob. La punta ULD no barreja; la LD i la LD Plus barregen i deixen arribar la humitat a la zona de germinació.

La TD sembra amb relles TurboDisc o TurboEdge, a 15 o 30 cm entre fileres. L'ST F va amb una Maestro RV, i la TD F, amb una Maestro RV o relles.

  • Sembradora Horsch Focus treballant a contrallum amb el sol arran de l'horitzó i la pols de la passada
  • Primer pla de les pues i els discos de la Focus obrint el sòl, amb el bastidor vermell al damunt
  • Vista aèria d'un camp llarg amb la Focus treballant a mitja parcel·la, entre marges d'arbres i amb l'aigua al fons
  • Primer pla del bastidor amb el nom HORSCH llegible, amb un disc i una pua remenant el rostoll
  • Sembradora Horsch Focus aixecant pols darrere d'un tractor verd, en un camp de rostoll

A contrallum, amb el sol arran de terra. Imatges oficials de Horsch.

Imatge 1 / 5

Els models

6 Focus al catàleg

Focus TD 3 models

Focus 3 TD

1 de 3

Amplada de treball(m)
3,00
Potència requerida(CV)
200 – 300
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
3,35
Llargada(m)
9,00
Càrrega per eix(kg)
4.200 – 5.000
Càrrega vertical(kg)
1.000 – 1.400
Capacitat de la tremuja(l)
3.500 (2.100 : 1.400 l / 60 : 40)
Distància entre fileres(cm)
30 / 15
Separació de línies(cm)
30

Focus 4.30 TD

2 de 3

Amplada de treball(m)
4,00
Potència requerida(CV)
250 – 350
Amplada de transport(m)
2,98
Alçada de transport(m)
3,35
Llargada(m)
9,84
Càrrega per eix(kg)
6.500 – 7.400
Càrrega vertical(kg)
1.600 – 2.000
Capacitat de la tremuja(l)
5.000 (2.000 : 3.000 l / 40 : 60)
Distància entre fileres(cm)
28,6 / 14,3
Separació de línies(cm)
28,6

Focus 6.30 TD

3 de 3

Amplada de treball(m)
6,00
Potència requerida(CV)
300 – 450
Amplada de transport(m)
2,98
Alçada de transport(m)
3,70
Llargada(m)
10,40
Càrrega per eix(kg)
8.400 – 10.300
Càrrega vertical(kg)
1.900 – 2.500
Capacitat de la tremuja(l)
5.000 (2.000 : 3.000 l / 40 : 60)
Distància entre fileres(cm)
30 / 15
Separació de línies(cm)
30
Demana informació sobre la sèrie Focus TD, per WhatsApp
Les mesures de la sèrie Focus TD, model a model.
MesuraFocus 3 TDFocus 4.30 TDFocus 6.30 TD
Amplada de treball(m)3,004,006,00
Potència requerida(CV)200 – 300250 – 350300 – 450
Amplada de transport(m)3,002,982,98
Alçada de transport(m)3,353,353,70
Llargada(m)9,009,8410,40
Càrrega per eix(kg)4.200 – 5.0006.500 – 7.4008.400 – 10.300
Càrrega vertical(kg)1.000 – 1.4001.600 – 2.0001.900 – 2.500
Capacitat de la tremuja(l)3.500 (2.100 : 1.400 l / 60 : 40)5.000 (2.000 : 3.000 l / 40 : 60)5.000 (2.000 : 3.000 l / 40 : 60)
Distància entre fileres(cm)30 / 1528,6 / 14,330 / 15
Separació de línies(cm)3028,630

Focus ST F 1 model

Sembradora Horsch Focus ST F darrere d'un tractor verd de rodes grogues, sobre un camp de terra fosca

Focus 6.50 ST F

Amplada de treball(m)
6,00
Potència requerida(CV)
300 – 450
Amplada de transport(m)
2,98
Alçada de transport(m)
3,70
Càrrega per eix(kg)
8.800 – 10.900
Càrrega vertical(kg)
1.800 – 2.300
Capacitat de la tremuja(l)
5.000 (2.000 : 3.000 l / 40 : 60)
Separació de línies(cm)
50
Demana informació sobre la sèrie Focus ST F, per WhatsApp
Les mesures de la sèrie Focus ST F, model a model.
MesuraFocus 6.50 ST F
Amplada de treball(m)6,00
Potència requerida(CV)300 – 450
Amplada de transport(m)2,98
Alçada de transport(m)3,70
Càrrega per eix(kg)8.800 – 10.900
Càrrega vertical(kg)1.800 – 2.300
Capacitat de la tremuja(l)5.000 (2.000 : 3.000 l / 40 : 60)
Separació de línies(cm)50

Focus TD F 2 models

Focus 6.30 TD F

1 de 2

Amplada de treball(m)
6,00
Potència requerida(CV)
300 – 450
Amplada de transport(m)
2,98
Alçada de transport(m)
3,70
Càrrega per eix(kg)
8.800 – 10.750
Càrrega vertical(kg)
1.800 – 2.300
Capacitat de la tremuja(l)
5.000 (2.000 : 3.000 l / 40 : 60)
Distància entre fileres(cm)
30 / 15
Separació de línies(cm)
30

Focus 6.35 TD F

2 de 2

Amplada de treball(m)
6,00
Potència requerida(CV)
300 – 450
Amplada de transport(m)
2,98
Alçada de transport(m)
3,70
Càrrega per eix(kg)
8.100 – 10.500
Càrrega vertical(kg)
1.800 – 2.300
Capacitat de la tremuja(l)
5.000 (2.000 : 3.000 l / 40 : 60)
Distància entre fileres(cm)
35,3 / 17,6
Separació de línies(cm)
35
Demana informació sobre la sèrie Focus TD F, per WhatsApp
Les mesures de la sèrie Focus TD F, model a model.
MesuraFocus 6.30 TD FFocus 6.35 TD F
Amplada de treball(m)6,006,00
Potència requerida(CV)300 – 450300 – 450
Amplada de transport(m)2,982,98
Alçada de transport(m)3,703,70
Càrrega per eix(kg)8.800 – 10.7508.100 – 10.500
Càrrega vertical(kg)1.800 – 2.3001.800 – 2.300
Capacitat de la tremuja(l)5.000 (2.000 : 3.000 l / 40 : 60)5.000 (2.000 : 3.000 l / 40 : 60)
Distància entre fileres(cm)30 / 1535,3 / 17,6
Separació de línies(cm)3035

Imatges i catàlegs oficials de Horsch.

Qui te la manté

Servei tècnic multimarca de maquinària i de reg al taller d'Olot, amb la botiga de recanvis a la mateixa nau. Si la màquina no es pot moure, anem a la finca.

Totes les gammes de Horsch que portem

Contacte

Demana pressupost

Deixa'ns el nom i el telèfon i et truquem. Com més detall ens donis, més concreta serà la resposta.

O deixa'ns les dades i et truquem nosaltres.

5,0a Google, amb 3 ressenyesCarrer Compositor Pedrell, 41, 17800 OlotDilluns a divendres, 7-19 h650 15 19 88