Salta al contingut
XeviAgro
Sembradora de precisió Horsch Maestro amb la tremuja vermella, enganxada a un tractor blau sobre un camp treballat

Maestro

Sembra gra a gra de blat de moro, gira-sol, remolatxa, colza i soja.

Demana informació, per WhatsApp
Amplada de transport
3 – 3,49m
Alçada de transport
2,7 – 4,16m
Distància entre fileres
35 – 90cm

Sembra

Què fa al camp

La Maestro sembra gra a gra el blat de moro, el gira-sol, la remolatxa, la colza o la soja, i enterra l'adob a la mateixa passada. És una sembradora de precisió. En portem 43, per a tractors de 80 a 400 CV.

El dosificador separa les llavors una a una, per succió (AirVac) o per sobrepressió (AirSpeed), segons la sèrie. Cada element de sembra va sobre un paral·lelogram.

L'AX, les RV/RX i les TV/TX van als tres punts; a les TV/TX i la 12 TX, el bastidor telescòpic canvia la distància entre fileres. Les SV/SX arriben a 36 fileres.

  • Vista des de dalt d'un tractor blau amb la sembradora Maestro desplegada sobre un camp acabat de sembrar
  • Sembradora Horsch Maestro darrere d'un tractor verd, amb la filera d'elements de sembra i el bosc al fons
  • Sembradora Horsch Maestro aixecant pols en un camp ample, amb el bosc fosc al fons
  • Sembradora Horsch Maestro de prop darrere d'un tractor verd, amb els elements de sembra alineats
  • Sembradora Horsch Maestro amb la tremuja vermella arrossegada, vista de costat arran de terra, aixecant pols sobre terra treballada

Vista des de dalt, amb les fileres ja marcades. Imatges oficials de Horsch.

Imatge 1 / 5

Els models

43 Maestro al catàleg

Maestro RV / RX 9 models

Maestro 6 RV

1 de 9

Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
3,10
Distància entre fileres(cm)
70 / 75 / 80 / 76,2 (30 polzades)

Maestro 8 RV

2 de 9

Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
3,90
Distància entre fileres(cm)
70 / 75 / 80 / 76,2 (30 polzades)

Maestro 9 RV

3 de 9

Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
4,00
Distància entre fileres(cm)
60 / 70 / 75 / 76,2 (30 polzades)

Maestro 11 RV

4 de 9

Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
4,00
Distància entre fileres(cm)
50 / 55 / 60

Maestro 12 RV

5 de 9

Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
3,90
Distància entre fileres(cm)
45 / 50

Maestro 8 RX

6 de 9

Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
3,90
Distància entre fileres(cm)
70 / 75 / 80 / 76,2 (30 polzades)

Maestro 9 RX

7 de 9

Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
4,00
Distància entre fileres(cm)
60 / 70 / 75 / 76,2 (30 polzades)

Maestro 11 RX

8 de 9

Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
4,00
Distància entre fileres(cm)
50 / 55 / 60

Maestro 12 RX

9 de 9

Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
3,90
Distància entre fileres(cm)
45 / 50
Demana informació sobre la sèrie Maestro RV / RX, per WhatsApp
Les mesures de la sèrie Maestro RV / RX, model a model.
MesuraMaestro 6 RVMaestro 8 RVMaestro 9 RVMaestro 11 RVMaestro 12 RVMaestro 8 RXMaestro 9 RXMaestro 11 RXMaestro 12 RX
Amplada de transport(m)3,003,003,003,003,003,003,003,003,00
Alçada de transport(m)3,103,904,004,003,903,904,004,003,90
Distància entre fileres(cm)70 / 75 / 80 / 76,2 (30 polzades)70 / 75 / 80 / 76,2 (30 polzades)60 / 70 / 75 / 76,2 (30 polzades)50 / 55 / 6045 / 5070 / 75 / 80 / 76,2 (30 polzades)60 / 70 / 75 / 76,2 (30 polzades)50 / 55 / 6045 / 50

Maestro AX 1 model

Sembradora Horsch Maestro AX darrere d'un tractor verd, en un camp treballat amb una bassa al fons

Maestro 6 AX

Pes(kg)
2.170
Amplada de transport(m)
3,49
Alçada de transport(m)
2,70
Llargada(m)
2,35
Distància entre fileres(cm)
70 / 75 / 80
Demana informació sobre la sèrie Maestro AX, per WhatsApp
Les mesures de la sèrie Maestro AX, model a model.
MesuraMaestro 6 AX
Pes(kg)2.170
Amplada de transport(m)3,49
Alçada de transport(m)2,70
Llargada(m)2,35
Distància entre fileres(cm)70 / 75 / 80

Maestro TV / TX 4 models

Maestro 6 TV

1 de 4

Pes(kg)
2.275
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
2,70 – 3,70
Llargada(m)
2,80
Distància entre fileres(cm)
45 / 50 / 55 / 60 / 65 / 70 / 75 / 80

Maestro 6 TX

2 de 4

Pes(kg)
2.275
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
2,70 – 3,70
Llargada(m)
2,80
Distància entre fileres(cm)
45 / 50 / 55 / 60 / 65 / 70 / 75 / 80

Maestro 7 TX

3 de 4

Pes(kg)
2.500
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
2,70 – 3,70
Llargada(m)
2,80
Distància entre fileres(cm)
37,5 / 40 / 45 / 50 / 55 / 60 / 65 (en treball de 6 files, 75 – 80)

Maestro 7 TV

4 de 4

Pes(kg)
2.500
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
2,70 – 3,70
Llargada(m)
2,80
Distància entre fileres(cm)
37,5 / 40 / 45 / 50 / 55 / 60 / 65 (en treball de 6 files, 75 – 80)
Demana informació sobre la sèrie Maestro TV / TX, per WhatsApp
Les mesures de la sèrie Maestro TV / TX, model a model.
MesuraMaestro 6 TVMaestro 6 TXMaestro 7 TXMaestro 7 TV
Pes(kg)2.2752.2752.5002.500
Amplada de transport(m)3,003,003,003,00
Alçada de transport(m)2,70 – 3,702,70 – 3,702,70 – 3,702,70 – 3,70
Llargada(m)2,802,802,802,80
Distància entre fileres(cm)45 / 50 / 55 / 60 / 65 / 70 / 75 / 8045 / 50 / 55 / 60 / 65 / 70 / 75 / 8037,5 / 40 / 45 / 50 / 55 / 60 / 65 (en treball de 6 files, 75 – 80)37,5 / 40 / 45 / 50 / 55 / 60 / 65 (en treball de 6 files, 75 – 80)

Maestro 12 TX 1 model

Maestro 12 TX

Potència requerida(CV)
200
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
4,00
Llargada(m)
8,30
Càrrega per eix(kg)
7.750 – 8.300
Càrrega vertical(kg)
600 – 800
Distància entre fileres(cm)
Concepte de bastidor (45 – 75) = 45 / 50 / 55 / 60 / 65 / 70 / 75 · Concepte de bastidor (45 – 80) = 45 / 50 / 55 / 60 / 65 / 70 / 75 / 80
Demana informació sobre la sèrie Maestro 12 TX, per WhatsApp
Les mesures de la sèrie Maestro 12 TX, model a model.
MesuraMaestro 12 TX
Potència requerida(CV)200
Amplada de transport(m)3,00
Alçada de transport(m)4,00
Llargada(m)8,30
Càrrega per eix(kg)7.750 – 8.300
Càrrega vertical(kg)600 – 800
Distància entre fileres(cm)Concepte de bastidor (45 – 75) = 45 / 50 / 55 / 60 / 65 / 70 / 75 · Concepte de bastidor (45 – 80) = 45 / 50 / 55 / 60 / 65 / 70 / 75 / 80

Maestro CV / CX 12 models

Maestro 8 CV

1 de 12

Potència requerida(CV)
150
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
4,00
Llargada(m)
6,30
Càrrega per eix(kg)
3.800 – 5.400
Càrrega vertical(kg)
1.200 – 1.500
Distància entre fileres(cm)
70 / 75 / 80 / 90

Maestro 9 CV

2 de 12

Potència requerida(CV)
160
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
4,00
Llargada(m)
6,60
Càrrega per eix(kg)
4.000 – 5.500
Càrrega vertical(kg)
1.200 – 1.500
Distància entre fileres(cm)
60 / 70 / 75

Maestro 11 CV

3 de 12

Potència requerida(CV)
180
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
4,00
Llargada(m)
6,30
Càrrega per eix(kg)
4.600 – 6.500
Càrrega vertical(kg)
1.800 – 2.100
Distància entre fileres(cm)
70 / 75 / 80

Maestro 12 CV (45 / 50 cm)

4 de 12

Potència requerida(CV)
180
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
3,90
Llargada(m)
6,30
Càrrega per eix(kg)
4.500 – 6.400
Càrrega vertical(kg)
1.300 – 1.800
Distància entre fileres(cm)
45 / 50

Maestro 12 CV (70 / 75 / 80 cm)

5 de 12

Potència requerida(CV)
180
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
4,00
Llargada(m)
6,30
Càrrega per eix(kg)
4.600 – 6.600
Càrrega vertical(kg)
1.850 – 2.150
Distància entre fileres(cm)
70 / 75 / 80

Maestro 18 CV

6 de 12

Potència requerida(CV)
210
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
4,00
Llargada(m)
6,30
Càrrega per eix(kg)
6.000 – 7.400
Càrrega vertical(kg)
2.000 – 2.700
Distància entre fileres(cm)
45 / 50

Maestro 8 CX

7 de 12

Potència requerida(CV)
170
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
4,00
Llargada(m)
6,30
Càrrega per eix(kg)
3.800 – 5.400
Càrrega vertical(kg)
1.200 – 1.500
Distància entre fileres(cm)
70 / 75 / 80

Maestro 9 CX

8 de 12

Potència requerida(CV)
180
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
4,00
Llargada(m)
6,60
Càrrega per eix(kg)
4.000 – 5.500
Càrrega vertical(kg)
1.200 – 1.500
Distància entre fileres(cm)
60 / 70 / 75

Maestro 11 CX

9 de 12

Potència requerida(CV)
200
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
—
Llargada(m)
6,30
Càrrega per eix(kg)
4.600 – 6.600
Càrrega vertical(kg)
1.850 – 2.150
Distància entre fileres(cm)
70 / 75 / 80

Maestro 12 CX (45 / 50 cm)

10 de 12

Potència requerida(CV)
200
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
3,90
Llargada(m)
6,30
Càrrega per eix(kg)
4.500 – 6.400
Càrrega vertical(kg)
1.300 – 1.800
Distància entre fileres(cm)
45 / 50

Maestro 12 CX (70 / 75 / 80 cm)

11 de 12

Potència requerida(CV)
200
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
4,00
Llargada(m)
6,30
Càrrega per eix(kg)
4.600 – 6.600
Càrrega vertical(kg)
1.850 – 2.150
Distància entre fileres(cm)
70 / 75 / 80

Maestro 18 CX

12 de 12

Potència requerida(CV)
210
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
4,00
Llargada(m)
6,30
Càrrega per eix(kg)
6.000 – 7.400
Càrrega vertical(kg)
2.000 – 2.700
Distància entre fileres(cm)
45 / 50
Demana informació sobre la sèrie Maestro CV / CX, per WhatsApp
Les mesures de la sèrie Maestro CV / CX, model a model.
MesuraMaestro 8 CVMaestro 9 CVMaestro 11 CVMaestro 12 CV (45 / 50 cm)Maestro 12 CV (70 / 75 / 80 cm)Maestro 18 CVMaestro 8 CXMaestro 9 CXMaestro 11 CXMaestro 12 CX (45 / 50 cm)Maestro 12 CX (70 / 75 / 80 cm)Maestro 18 CX
Potència requerida(CV)150160180180180210170180200200200210
Amplada de transport(m)3,003,003,003,003,003,003,003,003,003,003,003,00
Alçada de transport(m)4,004,004,003,904,004,004,004,00—3,904,004,00
Llargada(m)6,306,606,306,306,306,306,306,606,306,306,306,30
Càrrega per eix(kg)3.800 – 5.4004.000 – 5.5004.600 – 6.5004.500 – 6.4004.600 – 6.6006.000 – 7.4003.800 – 5.4004.000 – 5.5004.600 – 6.6004.500 – 6.4004.600 – 6.6006.000 – 7.400
Càrrega vertical(kg)1.200 – 1.5001.200 – 1.5001.800 – 2.1001.300 – 1.8001.850 – 2.1502.000 – 2.7001.200 – 1.5001.200 – 1.5001.850 – 2.1501.300 – 1.8001.850 – 2.1502.000 – 2.700
Distància entre fileres(cm)70 / 75 / 80 / 9060 / 70 / 7570 / 75 / 8045 / 5070 / 75 / 8045 / 5070 / 75 / 8060 / 70 / 7570 / 75 / 8045 / 5070 / 75 / 8045 / 50

Maestro DV 3 models

Maestro 6 DV

1 de 3

Potència requerida(CV)
80
Pes(kg)
3.400
Alçada de transport(m)
3,10
Llargada(m)
7,50
Distància entre fileres(cm)
70 / 75

Maestro 8 DV

2 de 3

Potència requerida(CV)
100
Pes(kg)
3.750
Alçada de transport(m)
3,90
Llargada(m)
7,50
Distància entre fileres(cm)
70 / 75

Maestro 12 DV

3 de 3

Potència requerida(CV)
120
Pes(kg)
4.650
Alçada de transport(m)
3,90
Llargada(m)
7,50
Distància entre fileres(cm)
45 / 50
Demana informació sobre la sèrie Maestro DV, per WhatsApp
Les mesures de la sèrie Maestro DV, model a model.
MesuraMaestro 6 DVMaestro 8 DVMaestro 12 DV
Potència requerida(CV)80100120
Pes(kg)3.4003.7504.650
Alçada de transport(m)3,103,903,90
Llargada(m)7,507,507,50
Distància entre fileres(cm)70 / 7570 / 7545 / 50

Maestro SV SplitRow 2 models

Maestro 23 SV

1 de 2

Potència requerida(CV)
350
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
4,10 (4,19 amb aplicació de microgranulat sobre la línia)
Llargada(m)
7,80
Distància entre fileres(cm)
35 / 37,5 (15 polzades)

Maestro 31 SV

2 de 2

Potència requerida(CV)
350
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
4,10 (4,19 amb aplicació de microgranulat sobre la línia)
Llargada(m)
7,80
Distància entre fileres(cm)
35 / 37,5 (15 polzades)
Demana informació sobre la sèrie Maestro SV SplitRow, per WhatsApp
Les mesures de la sèrie Maestro SV SplitRow, model a model.
MesuraMaestro 23 SVMaestro 31 SV
Potència requerida(CV)350350
Amplada de transport(m)3,003,00
Alçada de transport(m)4,10 (4,19 amb aplicació de microgranulat sobre la línia)4,10 (4,19 amb aplicació de microgranulat sobre la línia)
Llargada(m)7,807,80
Distància entre fileres(cm)35 / 37,5 (15 polzades)35 / 37,5 (15 polzades)

Maestro SV / SX 11 models

Maestro 12 SV

1 de 11

Potència requerida(CV)
200
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
4,00
Llargada(m)
7,80
Càrrega per eix(kg)
7.000 – 8.700
Càrrega vertical(kg)
1.500 – 2.400
Distància entre fileres(cm)
—

Maestro 16 SV

2 de 11

Potència requerida(CV)
220
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
4,00
Llargada(m)
7,80
Càrrega per eix(kg)
7.400 – 9.000
Càrrega vertical(kg)
1.600 – 3.000
Distància entre fileres(cm)
—

Maestro 18 SV

3 de 11

Potència requerida(CV)
220
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
4,00
Llargada(m)
7,80
Càrrega per eix(kg)
7.800 – 10.000
Càrrega vertical(kg)
1.000 – 2.200
Distància entre fileres(cm)
45 / 50

Maestro 24.50 SV

4 de 11

Potència requerida(CV)
300
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
4,00
Llargada(m)
7,80
Càrrega per eix(kg)
8.600 – 10.800
Càrrega vertical(kg)
2.000 – 3.000
Distància entre fileres(cm)
45 / 50

Maestro 12 SX

5 de 11

Potència requerida(CV)
220
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
4,00
Llargada(m)
7,80
Càrrega per eix(kg)
7.000 – 8.700
Càrrega vertical(kg)
1.500 – 2.400
Distància entre fileres(cm)
70 / 75 / 80

Maestro 16 SX

6 de 11

Potència requerida(CV)
250
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
4,00
Llargada(m)
8,90
Càrrega per eix(kg)
7.400 – 9.000
Càrrega vertical(kg)
1.600 – 3.000
Distància entre fileres(cm)
70 / 75 / 80

Maestro 18 SX

7 de 11

Potència requerida(CV)
250
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
4,00
Llargada(m)
7,80
Càrrega per eix(kg)
7.800 – 10.400
Càrrega vertical(kg)
1.000 – 2.200
Distància entre fileres(cm)
45 / 50

Maestro 24.50 SX

8 de 11

Potència requerida(CV)
350
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
4,00
Llargada(m)
7,80
Càrrega per eix(kg)
10.000 – 10.500
Càrrega vertical(kg)
2.000 – 3.000
Distància entre fileres(cm)
45 / 50

Maestro 24 SX

9 de 11

Potència requerida(CV)
400
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
4,16 (4,25 amb microgranulat sobre la línia)
Llargada(m)
9,50
Càrrega per eix(kg)
10.000
Càrrega vertical(kg)
3.000
Distància entre fileres(cm)
70 / 75

Maestro 24 SV

10 de 11

Potència requerida(CV)
350
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
4,16 (4,25 amb aplicació de microgranulat sobre la línia)
Llargada(m)
9,50
Càrrega per eix(kg)
10.000
Càrrega vertical(kg)
3.000
Distància entre fileres(cm)
70 / 75

Maestro 36 SV

11 de 11

Potència requerida(CV)
350
Amplada de transport(m)
3,00
Alçada de transport(m)
4,16 (4,25 amb microgranulat sobre la línia)
Llargada(m)
9,60
Càrrega per eix(kg)
11.400
Càrrega vertical(kg)
4.100
Distància entre fileres(cm)
45 / 50
Demana informació sobre la sèrie Maestro SV / SX, per WhatsApp
Les mesures de la sèrie Maestro SV / SX, model a model.
MesuraMaestro 12 SVMaestro 16 SVMaestro 18 SVMaestro 24.50 SVMaestro 12 SXMaestro 16 SXMaestro 18 SXMaestro 24.50 SXMaestro 24 SXMaestro 24 SVMaestro 36 SV
Potència requerida(CV)200220220300220250250350400350350
Amplada de transport(m)3,003,003,003,003,003,003,003,003,003,003,00
Alçada de transport(m)4,004,004,004,004,004,004,004,004,16 (4,25 amb microgranulat sobre la línia)4,16 (4,25 amb aplicació de microgranulat sobre la línia)4,16 (4,25 amb microgranulat sobre la línia)
Llargada(m)7,807,807,807,807,808,907,807,809,509,509,60
Càrrega per eix(kg)7.000 – 8.7007.400 – 9.0007.800 – 10.0008.600 – 10.8007.000 – 8.7007.400 – 9.0007.800 – 10.40010.000 – 10.50010.00010.00011.400
Càrrega vertical(kg)1.500 – 2.4001.600 – 3.0001.000 – 2.2002.000 – 3.0001.500 – 2.4001.600 – 3.0001.000 – 2.2002.000 – 3.0003.0003.0004.100
Distància entre fileres(cm)——45 / 5045 / 5070 / 75 / 8070 / 75 / 8045 / 5045 / 5070 / 7570 / 7545 / 50

Imatges i catàlegs oficials de Horsch.

Qui te la manté

Servei tècnic multimarca de maquinària i de reg al taller d'Olot, amb la botiga de recanvis a la mateixa nau. Si la màquina no es pot moure, anem a la finca.

Totes les gammes de Horsch que portem

Contacte

Demana pressupost

Deixa'ns el nom i el telèfon i et truquem. Com més detall ens donis, més concreta serà la resposta.

O deixa'ns les dades i et truquem nosaltres.

5,0a Google, amb 3 ressenyesCarrer Compositor Pedrell, 41, 17800 OlotDilluns a divendres, 7-19 h650 15 19 88