Salta al contingut
XeviAgro
Sembradora Horsch Express amb la tremuja vermella, enganxada a un tractor verd sobre un camp treballat

Express

Sembradora de tres punts que prepara el sòl i sembra en una passada.

Demana informació, per WhatsApp
Amplada de treball
3 – 4m
Potència requerida
125 – 250CV
Pes
2.600 – 4.800kg
Amplada de transport
3 – 4m

Sembra

Què fa al camp

L'Express prepara el sòl i sembra en una sola passada, penjada dels tres punts. Davant de les relles porta una grada rotativa, a la KR, o una de discos, a la TD. En portem 5, de 3 a 4 m, per a tractors de 125 a 250 CV.

Les relles de doble disc TurboDisc col·loquen la llavor darrere d'un corró. A la KR, la grada Versa SL va a la presa de força; a la TD, discos de 46 cm barregen la terra.

La KR pot aixecar del tot les relles i treballar només amb la grada, i porta tremuja de 1.500 l o doble de 2.000 l. La TD treballa fins a 20 km/h.

  • Sembradora Horsch Express seguint el solc cap a la posta de sol, amb el camp ja treballat al darrere
  • Sembradora Horsch Express treballant de nit amb els fars del tractor encesos
  • Vista des del darrere d'una Express amb la filera de relles i rodes de pressió baixada sobre la terra
  • Primer pla de la grada rotativa de l'Express amb la roda del tractor al costat, sobre un sòl de terrossos
  • Sembradora Horsch Express enganxada a un tractor vermell, en un camp obert amb els turons al fons

Cap a la posta, amb la passada ja feta. Imatges oficials de Horsch.

Imatge 1 / 5

Els models

5 Express al catàleg

Express KR 3 models

Express 3 KR

1 de 3

Amplada de treball(m)
3,00
Potència requerida(CV)
150 – 250
Pes(kg)
3.300 – 4.100
Amplada de transport(m)
3,00
Distància entre fileres(cm)
12,5 / 15

Express 3.5 KR

2 de 3

Amplada de treball(m)
3,50
Potència requerida(CV)
175 – 250
Pes(kg)
3.600 – 4.250
Amplada de transport(m)
3,50
Distància entre fileres(cm)
14,5

Express 4 KR

3 de 3

Amplada de treball(m)
4,00
Potència requerida(CV)
200 – 250
Pes(kg)
4.100 – 4.800
Amplada de transport(m)
4,00
Distància entre fileres(cm)
14,25 (14,50)
Demana informació sobre la sèrie Express KR, per WhatsApp
Les mesures de la sèrie Express KR, model a model.
MesuraExpress 3 KRExpress 3.5 KRExpress 4 KR
Amplada de treball(m)3,003,504,00
Potència requerida(CV)150 – 250175 – 250200 – 250
Pes(kg)3.300 – 4.1003.600 – 4.2504.100 – 4.800
Amplada de transport(m)3,003,504,00
Distància entre fileres(cm)12,5 / 1514,514,25 (14,50)

Express TD 2 models

Express 3 TD

1 de 2

Amplada de treball(m)
3,00
Potència requerida(CV)
125 – 190
Pes(kg)
2.600 – 2.950
Amplada de transport(m)
3,00
Distància entre fileres(cm)
15

Express 3.5 TD

2 de 2

Amplada de treball(m)
3,50
Potència requerida(CV)
145 – 220
Pes(kg)
3.000 – 3.400
Amplada de transport(m)
3,50
Distància entre fileres(cm)
14,5
Demana informació sobre la sèrie Express TD, per WhatsApp
Les mesures de la sèrie Express TD, model a model.
MesuraExpress 3 TDExpress 3.5 TD
Amplada de treball(m)3,003,50
Potència requerida(CV)125 – 190145 – 220
Pes(kg)2.600 – 2.9503.000 – 3.400
Amplada de transport(m)3,003,50
Distància entre fileres(cm)1514,5

Imatges i catàlegs oficials de Horsch.

Qui te la manté

Servei tècnic multimarca de maquinària i de reg al taller d'Olot, amb la botiga de recanvis a la mateixa nau. Si la màquina no es pot moure, anem a la finca.

Totes les gammes de Horsch que portem

Contacte

Demana pressupost

Deixa'ns el nom i el telèfon i et truquem. Com més detall ens donis, més concreta serà la resposta.

O deixa'ns les dades i et truquem nosaltres.

5,0a Google, amb 3 ressenyesCarrer Compositor Pedrell, 41, 17800 OlotDilluns a divendres, 7-19 h650 15 19 88